Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

20. Gry Przygodowe PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 20. Gry z gatunku przygodowe na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Po premierze 2202 Przed premierą 200
PC
Przygodowe
Tematyki
Ladykiller in a Bind
Ladykiller in a Bind

Przygodowe 10 października 2016

Opracowana przez studio Love Conquers All Games gra przygodowa z gatunku visual novel. W Ladykiller in a Bind gracz wciela się w rolę osiemnastoletniej dziewczyny imieniem Beast, zmuszonej przez brata bliźniaka do przebrania się za chłopaka i uczestniczenia za niego w klasowej wycieczce. Ponieważ celem wyprawy jest wyłonienie najpopularniejszego ucznia, aby zdobyć jak największą liczbę głosów nasza protagonistka ucieka się do manipulacji, uwodzenia koleżanek oraz zabaw o podłożu erotycznym.

Truberbrook
Truberbrook

Przygodowe 12 marca 2019

Klasyczna przygodówka point-and-click stworzona przez niewielkie studio btf. W grze wcielamy się w amerykańskiego fizyka, który trafia do niemieckiej wioski Trüberbrook, gdzie dzieją się dziwne rzeczy.

Quern: Undying Thoughts
Quern: Undying Thoughts

Przygodowe 28 listopada 2016

Pierwszoosobowa przygodówka z elementami gry logicznej, która czerpie garściami z dorobku kultowego cyklu Myst. Gracz trafia na zagadkową wyspę, a jego nadrzędnym celem jest odkrycie prawdy na temat jej przeszłości i poznanie skrywanych przez nią tajemnic. Wyżej wymienione cele przekładają się na rozgrywkę, której filary to eksploracja rozległego świata i rozwiązywanie mniej lub bardziej skomplikowanych łamigłówek.

Spirit of the North
Spirit of the North

Przygodowe 7 maja 2020

Inspirowana nordyckim folklorem gra przygodowa. W trakcie zabawy w Spirit of the North wcielamy się w lisa przemierzającego Islandię w towarzystwie ducha strażniczki zórz polarnych. Rozwiązując zagadki środowiskowe i podróżując po rozmaitych miejscach, bohater poznaje historię starożytnej cywilizacji, która zaginęła w pomroce dziejów.

A Musical Story
A Musical Story

Przygodowe sierpień 2021

Oryginalna hybryda narracyjnej przygodówki oraz gry rytmicznej. W A Musical Story śledzimy losy Gabriela, który ucieka w świat muzyki, by odzyskać utracone wspomnienia. Chcąc odblokować kolejne retrospekcje, odgrywamy piosenki, wykazując się przede wszystkim wyczuciem rytmu.

The End of the Sun
The End of the Sun

Przygodowe 2021

Gra przygodowa FPP, w której trafiamy do świata inspirowanego słowiańskim folklorem. Głównym bohaterem The End of the Sun jest żerca, czyli kapłan potrafiący podróżować w czasie i kontaktować się z duchowym wymiarem. Protagonista musi zbadać opuszczoną wioskę. Realizacja tego zadania wymaga od niego uważnego przetrząsania lokacji oraz przeskakiwania pomiędzy czterema rozrzuconymi na przestrzeni lat porami roku.

Mind Scanners
Mind Scanners

Przygodowe 20 maja 2021

Mind Scanners to niezależny symulator osadzony w dystopijnym świecie, w którym badamy zdrowie psychiczne jego mieszkańców za pomocą dziwnych urządzeń i wystawiamy diagnozy. Za produkcję odpowiada studio The Outer Zone.

Twin Soul
Twin Soul

Przygodowe 2022

Ukierunkowany na tryb kooperacyjny survival horror autorstwa studia White Noise, które wcześniej wsławiło się modyfikacją silnika Source o nazwie Silent Hill: Alchemilla. Akcja Twin Souls toczy się w Rosji, jakiś czas po rozpadzie ZSRR, a gracze obejmują kontrolę nad duszami martwych ludzi uwięzionymi w czyśćcu, które próbują odnaleźć drogę do prawdziwych zaświatów. Zabawa koncentruje się na potyczkach z licznymi potworami, z których każdy odznacza się swoimi unikalnymi cechami, np.

Sam & Max: This Time It's Virtual
Sam & Max: This Time It's Virtual

Przygodowe czerwiec 2021

Sam & Max: This Time It's Virtual to przygodówka w klimacie kreskówkowej komedii. Tytuł powstał z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości za sprawą studia HappyGiant, zrzeszającego wielu weteranów serii.

DreadOut 2
DreadOut 2

Przygodowe 21 lutego 2020

Przygodowa gra akcji TPP w konwencji survival horroru, w której w niekonwencjonalny sposób walczymy z żądnymi kwi istotami znanymi z wierzeń krajów azjatyckich. Za powstanie DreadOut 2 odpowiada studio Digital Happiness z Indonezji.

Brassheart
Brassheart

Przygodowe 2021

Polska gra przygodowa typu point & click, która czerpie inspiracje z konwencji dieselpunk oraz klasycznych gier należących do tego gatunku. Za opracowanie Brassheart odpowiada warszawski deweloper Hexy Studio.

Tormentum: Dark Sorrow
Tormentum: Dark Sorrow

Przygodowe 4 marca 2015

Klasyczna dwuwymiarowa przygodówka point-and-click, wykonana w niezwykle oryginalnej oprawie graficznej, zainspirowanej twórczością takich artystów, jak H.R. Giger czy Zdzisław Beksiński. Tytuł jest debiutem pochodzącego z Gdyni trzyosobowego studia OhNoo. W grze wcielamy się w postać bezimiennego bohatera, który przemierza surrealistyczny świat z pogranicza marzeń sennych i koszmarów.

Evoland
Evoland

Przygodowe 4 kwietnia 2013

Evoland to produkcja, która w interaktywny sposób obrazuje ewolucję przygodowych gier akcji. Zabawę zaczynamy w prostej monochromatycznej grafice, a następnie przez wypełnianie zadań zdobywamy kolejne ulepszenia, zarówno graficzne, jak i mechanizmów rozgrywki.

Among The Sleep
Among The Sleep

Przygodowe 29 maja 2014

Utrzymana w konwencji horroru, oryginalna produkcja przygodowa stanowiąca debiutancki projekt niezależnego, norweskiego studia Krillbite. W grze wcielamy się w postać dwuletniego dziecka, przejmując wszelkie fizyczne i psychiczne cechy tego wieku. Zbudzeni ze snu przez tajemnicze dźwięki odkrywamy, że zostaliśmy sami w pustym domu i w towarzystwie naszego pluszowego misia wyruszamy na poszukiwanie mamy.

A Vampyre Story
A Vampyre Story

Przygodowe 17 listopada 2008

A Vampyre Story to klasyczna gra przygodowa (point & click) zrealizowana przez zespół fachowców, którzy w latach 90-tych stworzyli szereg największych przygodowych hitów wszechczasów, w tym Monkey Island czy Day of the Tentacle.

Barbie pamiętniki: Szkolna tajemnica
Barbie pamiętniki: Szkolna tajemnica

Przygodowe 30 października 2006

Wcielamy się w postać nastoletniej Barbie, stając na czele szkolnego zespołu muzycznego Charmz i nawiązując znajomości z wieloma ciekawymi postaciami.

Wehikuł Czasu
Wehikuł Czasu

Przygodowe 28 sierpnia 2000

Luźno nawiązująca do słynnej powieści Herberta George'a Wellsa gra przygodowa z motywem podróży w czasie. Za pomocą tytułowego wehikułu gracze przenoszą się w odległą przyszłość do Świata Piasków.

Reah: Zmierz się z Nieznanym
Reah: Zmierz się z Nieznanym

Przygodowe 21 sierpnia 1998

Stworzona przez polskie studio deweloperskie LK Avalon gra przygodowa, której akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Uwięziony na odległej planecie dziennikarz stara się znaleźć drogę na Ziemię, a przy okazji rozwikłać kilka problemów dręczących tamtejszych mieszkańców.

Scooby-Doo! Nawiedzone Bagno
Scooby-Doo! Nawiedzone Bagno

Przygodowe 30 listopada 2012

Przygodowa gra akcji, w której Scooby-Doo i jego przyjaciele wybierają się na mokradła na spotkanie z pewną tajemniczą dziewczyną. W trakcie gry rozwiązujemy zagadki, odnajdujemy ślady i walczymy z przeciwnikami. Sterujemy dowolnym członkiem paczki, bawiąc się w pojedynkę lub działając w kooperacji z drugą osobą.

Fenimore Fillmore: The Westerner
Fenimore Fillmore: The Westerner

Przygodowe 1 czerwca 2003

Kolejna odsłona przygodowej gry 3 Skulls of the Toltecs. Fenimore Fillmore. Tytułowy kowboj tym razem wyrusza pomóc biednym farmerom. Ładna, stylizowana grafika oraz pełna humoru akcja, czyni ten tytuł interesującym dla każdego fana przygodówek.

Obscure II
Obscure II

Przygodowe 7 września 2007

Obscure II to kontynuacja gry typu survival horror, wydanej w 2004 roku. Fabuła ukazuje wydarzenia, mające miejsce dwa lata po przerażających wypadkach z części pierwszej. Jak zwykle trzeba mieć wyjątkowo mocne nerwy, gdyż w przeciwnym razie niezwykle ciężko poradzić sobie z wszechobecnym uczuciem strachu.

Leisure Suit Larry 1: W krainie próżności
Leisure Suit Larry 1: W krainie próżności

Przygodowe 15 czerwca 1987

Leisure Suit Larry 1: In the Land of the Lounge Lizards to pierwsza gra z przygodowej serii wykreowanej przez Ala Lowe'a i ekipę deweloperską firmy Sierra. Gracze kierują poczynaniami Larry'ego Laffera - nieudolnego lowelasa, który wyrusza na ulice Lost Wegas w poszukiwaniu miłości, sławy i bogactwa. Z uwagi na sporą dawkę czarnego humoru i erotyczne odniesienia gra adresowana jest do starszych wiekowo odbiorców.

Alone in the Dark 2
Alone in the Dark 2

Przygodowe 18 lutego 1994

Po rozwiązaniu zagadki nawiedzonej posiadłości Drceto i pokonaniu Cthulian detektyw Carnby dostaje nowe zlecenie. Jego przyjaciel zaginął podczas poszukiwań młodej dziewczyny Grace Sunders. Trop prowadzi do kryjówki Jednookiego Jacka, zwanej Hell's Kitchen.

Myst III: Exile
Myst III: Exile

Przygodowe 8 maja 2001

Myst III: Exile to trzecia część cieszącego się sporym uznaniem cyklu gier przygodowych, którego początki sięgają 1995 roku. Tym razem osią fabuły jest zemsta, jakiej Saavedro pragnie dokonać na Atrusie i jego synach. Gracz wciela się w rolę bezimiennego bohatera, który próbuje pokrzyżować plany złoczyńcy. Deweloperzy ze studia Presto zadbali o odpowiednio skomplikowane zagadki oraz zaimplementowali nowy silnik graficzny pozwalający na generowanie obrazu 3D.