Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Limbo of the Lost (PC)

Limbo of the Lost PC

Limbo of the Lost jest przygodówką, którą trzyosobowa grupa projektantów przygotowywała przez ponad dziesięć lat. Naszą rolą w trakcie wirtualnej zabawy jest bycie Przeznaczeniem kapitana Benjamina Briggsa, który bada zakamarki Twierdzy Zagubionych Dusz.

Przygodowe | point-and-click | horror

PC Windows
Okładka Limbo of the Lost (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29lutego2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Limbo of the Lost jest przygodówką, którą trzyosobowa grupa projektantów przygotowywała przez ponad dziesięć lat. Początkowo niniejsza gra powstawała z myślą o komputerze Atari ST, aczkolwiek później developerzy postanowili zmienić docelową platformę sprzętową i wybrali konsolę Amiga CD32. Jednakże ostatecznie autorzy zdecydowali się na przeniesienie całości w środowisko pecetowe i właśnie od 2002 roku opracowywana była wersja, dedykowana „blaszakom”. Zrezygnowano z pierwotnego pomysłu zaimplementowania płaskiej grafiki na rzecz nowoczesnej trójwymiarowej oprawy wizualnej i intuicyjnego systemu sterowania point & click.

Naszą rolą w trakcie wirtualnej zabawy jest bycie Przeznaczeniem kapitana Benjamina Briggsa, który bada zakamarki Twierdzy Zagubionych Dusz. Nie kierujemy więc bezpośrednio postacią bohatera, lecz jedynie sygnalizujemy konieczność wykonania przez protagonistę konkretnych czynności. Oczywiście awanturnik ów nie zawsze godzi się z naszymi sugestiami i jego zdanie trzeba uszanować – szczególnie z uwagi na posiadanie przez niego pieczęci do tajemniczej Książki.

Pierwszoplanowi przeciwnicy Briggsa, to Czterej Jeźdźcy Apokalipsy, wspomagani przez Los. Pokonanie tych straszliwych oponentów jest możliwe za sprawą rozwiązywania rozmaitych zagadek w liczbie około tysiąca. Dodatkowo developerzy zaimplementowali ponad sześćset lokacji, blisko pięćdziesiąt postaci niezależnych i dwieście scenek przerywnikowych, gwarantujących fabule należytą spójność. Warto zaznaczyć, iż autorzy przewidzieli obecność szeregu odmiennych zakończeń przygody.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 1,2 / 10 na podstawie 4091 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.2 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Limbo of the Lost

12+

Wymagania sprzętowe Limbo of the Lost

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 4 Ti4400 lub lepsza)
  • Windows 98/2000/XP
Limbo of the Lost - jeden wielki plagiat
Limbo of the Lost - jeden wielki plagiat

wiadomość12 czerwca 2008

Nie ma nic złego w tym, że kogoś inspirują dzieła innych. O grach wykorzystujących pewne znane i sprawdzone mechanizmy (na przykład swego czasu wysyp FPS-ów i RTS-ów) także nie można nic złego powiedzieć, pod warunkiem oczywiście, że są one dobre. Wszystko jednak ma swoje granice, a różnica pomiędzy inspiracją a plagiatem jest znaczna, chyba jednak nie dla wszystkich.