Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Silent Hill: Townfall (PC)
OkładkaSilent Hill: Townfall (PC)

Silent Hill: Townfall PC

Silent Hill: Townfall to kolejna odsłona kultowej serii survival horrorów, wydana przez firmę Annapurna Interactive. Za jej opracowaniem stoi szkockie studio No Code, mające już w swoim dorobku takie produkcje, jak klimatyczne Stories Untold czy trzymające w napięciu Observation.

Przygodowe | horror | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Silent Hill: Townfall Premiera PC

data nieogłoszona

producent: No Code wydawca: Annapurna Interactive

E3 2021

Silent Hill: Townfall stanowi kontynuację popularnego cyklu survival horrorów, których pierwsza część ukazała się już w 1999 roku. Nową odsłonę serii opracowało szkockie studio No Code, znane już z takich unikatowych produkcji, jak przygodowe Observation, w którym śledzimy wydarzenia z perspektywy sztucznej inteligencji czy też Stories Untold – horroru będącego połączeniem czterech odrębnych historii. Wydawcą Townfall jest Annapurna Interactive – firma stojąca m. in. za wydaniem cyberpunkowej przygodówki Stray.

Tytuł został zapowiedziany 19 października 2022 roku podczas organizowanego przez Konami Silent Hill: Transmission. Poza wypowiedzią dyrektora kreatywnego No Code – Jona McKellana – w trakcie transmisji zaprezentowano też intrygujący zwiastun nowej gry studia. Choć podkreślono, że więcej informacji na temat tytułu ukaże się z początkiem roku 2023, McKellan zachęcił do ponownego przejrzenia traileru. Jak się okazuje można odnaleźć w nim różne skrzętnie zakodowane informacje. Gracze odkryli m. in. wiadomość o treści: „Thy flesh is weak.” („Twoje ciało jest słabe.”) czy też ukrytą w dźwięku tajemniczą frazę: „Whatever heart this town had has now stopped.” (Jakiekolwiek serce miało to miasto, teraz się zatrzymało.”)

Wymagania wiekowe Silent Hill: Townfall: 18+