Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2010, 10:39

Przygodówki Alpha Polaris oraz Julia: Innocent Eyes znalazły wydawcę

Just-A-Game to utworzony raptem kilka tygodni temu nowy wydawca gier komputerowych. Wiemy już, jakimi produkcjami zamierza zadebiutować ta firma. Będą nimi dwie przygodówki – Alpha Polaris oraz Julia: Innocent Eyes.

Just-A-Game to utworzony raptem kilka tygodni temu nowy wydawca gier komputerowych. Wiemy już, jakimi produkcjami zamierza zadebiutować ta firma. Będą nimi dwie przygodówki – Alpha Polaris oraz Julia: Innocent Eyes.

Przygodówki Alpha Polaris oraz Julia: Innocent Eyes znalazły wydawcę - ilustracja #1

Alpha Polaris

W Just-A-Game Finowie z Turmoil Studios znaleźli wreszcie nowego wydawcę dla swojej przygodówki zatytułowanej Alpha Polaris. Przypomnijmy, że pierwotnie miała ona zostać wydana przez The Games Company, jednak przyszłość gry stanęła pod znakiem zapytania po bankructwie tej firmy. Just-A-Game w rzeczywistości założone zostało przez część byłego zarządu The Games Company, więc można powiedzieć, że Alpha Polaris zostało w rodzinie. Z okazji ogłoszenia współpracy między tymi dwoma firmami wypuszczono nowy zwiastun gry:Alpha Polaris to debiutanckie dzieło Turmoil Studios. Będzie to klasyczna przygodówka utrzymana w konwencji horroru. Wcielimy się w Rune Knudsena - norweskiego biologa, który udaje się do amerykańskiej placówki badawczej na Grenlandii. Niestety, najpotężniejsza od stu lat burza słoneczna szybko przemienia to, co miało być rutynową podróżą badawczą w wyprawę do piekła. Wszystkich ludzi na placówce zaczynają dręczyć koszmarne wizje i co gorsza, ich elementy wydają się przenikać do świata rzeczywistego. Gra tworzona jest wyłącznie na PC, a jej premierę zapowiedziano na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Przygodówki Alpha Polaris oraz Julia: Innocent Eyes znalazły wydawcę - ilustracja #2

Julia: Innocent Eyes

Drugą przygodówką w planach wydawniczych Just-A-Game jest Julia: Innocent Eyes. Wcielimy się w tytułową detektyw, która spróbuje rozwiązać zagadkę serii morderstw w Nowym Jorku. Wkrótce po rozpoczęciu śledztwa okazuje się, że cała sprawa łączy się z wydarzeniami z czasów, gdy Julia była jeszcze dzieckiem i stała się świadkiem brutalnego zabójstwa. Gra jest adaptacją popularnej serii komiksowej autorstwa Giancarlo Berardiego.

Za produkcję odpowiada studio Artematica, znane m.in. z Belief & Betrayal oraz Martin Mystere. Twórcy obiecują dużą nieliniowość i realizm zabawy. Ponadto, oględziny scen zbrodni mają przypominać współczesne seriale kryminalne. Gra tworzona jest na PC i jej premierę zaplanowano na czwarty kwartał tego roku. Zainteresowanym polecamy obejrzenie galerii screenów.