Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Belief & Betrayal (PC)

Belief & Betrayal: Medalion Judasza PC

Belief & Betrayal

Belief & Betrayal studia Artematica to klasyczna przygodówka zrealizowana w stylu point & click. Działającego w trójwymiarowym środowisku bohatera oglądamy z perspektywy trzeciej osoby.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne

PC Windows
Okładka Belief & Betrayal (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23lutego2007

20listopada2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Belief & Betrayal studia Artematica to klasyczna przygodówka zrealizowana w stylu point&click. Działającego w częściowo trójwymiarowym środowisku bohatera oglądamy z perspektywy trzeciej osoby. Bardzo mocną stroną tytułu jest mroczna, intrygująca fabuła, dotykająca tematyki wiary i Kościoła.

Wcielamy się w postać dziennikarza Jonathana Dantera. Pewnego ponurego, listopadowego dnia nasz bohater, przygotowujący się właśnie do wywiadu z kardynałem, odbiera telefon z Londynu. Rozmówca - detektyw Scotland Yardu - informuje Jonathana o tragicznej śmierci jego wuja, którego znaleziono zasztyletowanego. Wiadomość jest w równym stopniu szokująca co niezrozumiała - dziennikarz był przekonany, że wuj nie żyje od dziesięciu lat! Nie zastanawiając się długo Jonathan wsiada na pokład samolotu i udaje się do Anglii, by wyjaśnić sprawę.

W ten sposób zaczyna się seria niesamowitych wydarzeń, które doprowadzą naszego bohatera do odkrycia spisku sięgającego dwa tysiące lat wstecz, do początków chrześcijaństwa. Jonathan jest zmuszony nie tylko walczyć o swe życie, ale także znaleźć odpowiedź na szereg pytań. Czy jego wuj był tajnym agentem Watykanu? Jaka jest rola bezwzględnego, sekretnego stowarzyszenia, którego korzenie sięgają dnia, w którym Judasz przyjął trzydzieści srebrników za zdradę Jezusa? czym jest legendarny relikt o którym nikt głośno nie mówi?

Trop wiedzie od Londynu, poprzez Chartres, Wenecję i Rzym, aż do tajemniczego zamku na południu Włoch. Prowadząc śledztwo odwiedzamy między innymi średniowieczny kościół, ogromną posiadłość, ponure zamkowe komnaty, podziemne lochy, bibliotekę przechowującą księgi, które powinny być zniszczone przez Inkwizycję, a nawet muzeum watykańskie. Na szczęście Jonathan nie jest zdany tylko na siebie, w pewnym momencie dołączą do niego przyjaciele, m.in. piękna Katrin, która niejednokrotnie okaże się pomocna.

Jak na przygodówkę przystało, w Belief & Betrayal nie brakuje sposobności do ruszenia głową, znajdujemy wiele przedmiotów, które okażą się potrzebne w odpowiednim momencie. Co więcej, znaleziska nie służą tylko do tego, by je łączyć ze sobą. Niejednokrotnie trzeba je wręczyć innym postaciom. W rozwiązywaniu zagadek pomaga osobisty dziennik oraz specjalny notatnik, w którym bohater zapisuje swoje spostrzeżenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 124 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Belief & Betrayal: Medalion Judasza

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Belief & Betrayal: Medalion Judasza - recenzja gry
Belief & Betrayal: Medalion Judasza - recenzja gry

Recenzja 6 grudnia 2007, 12:42

W trakcie rozgrywki kierujesz nie tylko głównym bohaterem. Czasem masz do wyboru dwie, a nawet trzy postacie (Jonathan, laska plus kumpel). Każde krąży po oddzielnej lokacji, ty natomiast możesz się między nimi przełączać. Często wykonanie określonej czynności przez jednego bohatera umożliwia dopiero działanie innemu. Postacie przy pomocy specjalnych komunikatorów mogą się ze sobą porozumiewać, przesyłać e-maile i wiadomości multimedialne. Stwarzałoby to szerokie możliwości współpracy, wymiany danych itd. - gdyby nie fakt, że autorzy pozwolili zastosować ten patent w czasie gry w sumie może z pięć razy. Szkoda.