Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Alpha Polaris (PC)
OkładkaAlpha Polaris (PC)

Alpha Polaris PC

Przygodówka w konwencji thrillera, w której wybieramy się do stacji badawczej położonej na obszarze Grenlandii. Doświadczamy przerażających koszmarów, próbując wraz z innymi naukowcami pozostać przy życiu.

Przygodowe | point-and-click | thriller

Alpha Polaris Premiera PC

24czerwca2011

pudełko PL

1lipca2011

producent: Turmoil Games wydawca: Just-A-Game wydawca PL: IQ Publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Alpha Polaris to klasyczna przygodówka typu point & click zrealizowana w konwencji thrillera. Wybieramy się na mroźną Grenlandię, by uczestniczyć w interesujących wydarzeniach z dala od cywilizacji.

W trakcie zabawy wcielamy się w postać norweskiego biologa Rune’a Knudsena i wyruszamy do tytułowego amerykańskiego ośrodka badawczego Alpha Polaris zlokalizowanego w pobliżu północnego koła podbiegunowego. Główny bohater po przybyciu na miejsce zmuszony jest do stawienia czoła swoim największym koszmarom, których nasilenie wydaje się być w jakiś sposób związane z występującym w okolicy zjawiskiem zorzy polarnej. Fabuła gry pełna jest motywów zrozumiałych dla dojrzałych odbiorców, a istotny element Alphy Polaris stanowią interakcje z innymi naukowcami obecnymi w placówce, którzy nękani są podobnymi wizjami.

Właściwa rozgrywka nie odbiega zbytnio od innych klasycznych gier przygodowych. Sterowana przez nas postać zajmuje się staranną eksploracją dostępnych lokacji, badając zarówno pomieszczenia stacji badawczej, jak i przyległe do niej tereny. Ciekawostką jest to, że w grze uwzględniono opcję upływu czasu, co daje możliwość obejrzenia tych samych miejsc o różnych porach dnia. W grze nie zabrakło oczywiście zbierania ważnych przedmiotów i rozwiązywania zagadek, mających swoje uzasadnienie w fabule.

Na oprawę wizualną Alphy Polaris składają się prerenderowane dwuwymiarowe tła, które połączono z trójwymiarowymi, animowanymi modelami biorących udział w przygodzie postaci. W grze nie zabrakło klimatycznego i dopasowanego do atmosfery tej produkcji soundtracku.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 168 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.3 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Alpha Polaris cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Alpha Polaris

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Alpha Polaris Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 512 MB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7