Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2022, 13:43

autor: Adrian Werner

Gears of War Remaster coraz bliżej, dwójka i trójka pożądane na PC

Wystąpienie o rejestrację znaku handlowego przez firmę Microsoft na nowo rozpaliło spekulacje odnośnie zremasterowanych wersji serii Gears of War.

Źródło fot. Microsoft
i

Wnioski o rejestrację znaków towarowych są wyśmienitym źródłem informacji o niezapowiedzianych oficjalnie projektach. Najnowszy przykład tego dostarczyła firma Microsoft.

  1. Kilka dni temu koncern z Redmond złożył wniosek o zarejestrowanie nazwy Gears of War.
  2. Jest to odnowienie znaku towarowego, który firma już posiadała, ale nie przeszkodziło to w spekulacjach, że w ten sposób Microsoft szykuje się do zapowiedzi czegoś nowego.
  3. Nie są one bezpodstawne, gdyż na początku tego roku pojawiły się pochodzące z wiarygodnych źródeł plotki, według których firma Microsoft szykuje kolekcję odświeżonych wersji serii Gears of War, w stylu Halo: The Master Chief Collection.
  4. Dlatego fani podejrzewają, że odnowienie znaku towarowego może być związane właśnie z tymi remasterami.

Abonament Game Pass kupisz tutaj

Oczywiście, Microsoft mógł po prostu odnowić prawa do nazwy marki nie z powodu jakiegoś konkretnego projektu. .Warto także pamiętać, że wiemy, iż studio The Coalition od jakiegoś czasu pracuje nad Gears 6. Jednak niedawne plotki o remasterach brzmiały przekonywująco, więc najpewniej właśnie o nie chodzi.

Liczymy na kolekcję tego typu m.in. dlatego, że pozwoliłaby ona graczom pecetowym na uzupełnienie braków w tym cyklu. Na PC nigdy nie wydano bowiem Gears of War 2, Gears of War 3 oraz Gears of War: Judgment. Obecnie najlepszym sposobem, na zagranie w te tytuły na komputerach jest skorzystanie streamingowej usługi xCloud w ramach najdroższego abonamentu Game Pass. Dzięki fanowskiemu projektowi Keyboard & Mouse for Cloud (dostępnemu w wersjach dla przeglądarek Chrome oraz Edge) można nawet bawić się całkiem komfortowo myszką i klawiaturą, ale mimo to oficjalne konwersje tych produkcji byłyby znacznie lepszym doświadczeniem, zwłąszcza gdyby przy okazji je zremasterowano.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej