Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Restaurant Empire 2 (PC)

Restaurant Empire 2 PC

Kontynuacja popularnej gry ekonomicznej, w której zadaniem gracza jest zarządzanie restauracją, a później całą ich siecią. Do wyboru mamy trzy typy lokali gastonowmicznych oraz całe setki przepisów i najrózniejszych obiektów dekoracyjnych.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Restaurant Empire 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7kwietnia2009

18czerwca2009

pudełko PL

Restaurant Empire 2 jest sequelem wydanej w 2003 roku gry ekonomicznej cieszącej się swego czasu całkiem sporą popularnością - w samych Stanach Zjednoczonych sprzedała się w liczbie 300 tysięcy egzemplarzy. Omawiana tutaj produkcja została stworzona przez autorów pierwowzoru, studio deweloperskie Enlight Software, czyli prawdziwych weteranów tego typu gier, którzy w swoim portfolio mogą umieścić między innymi serie Hotel Giant i Capitalism.

Tym razem w trakcie kampanii dla jednego gracza czeka na nas szesnaście scenariuszy, w trakcie których kluczem do zwycięstwa jest rozsądne gospodarowanie dostępnymi funduszami, odpowiednie zarządzanie swoją restauracją, a przede wszystkim dbanie o zaspokojenie ciągle zmieniających się potrzeb coraz bardziej wymagających klientów. Jak zwykle rozpoczynamy w niewielkim lokalu i z niezbyt pokaźną sumą na koncie, z czasem jednak zarabiamy coraz większe pieniądze, które inwestujemy w rozbudowę restauracji, a potem stworzenie całej sieci swoich lokali. Zatrudniamy też coraz lepiej wykwalifikowany personel i dodajemy nowe potrawy do naszego menu zyskując w ten sposób coraz większy rozgłos i renomę. Tym samym pomału zbliżamy się też do głównego celu jakim jest znalezienie się na samym szczycie gastronomicznego biznesu.

Chociaż Restaurant Empire 2 w założeniach bardzo przypomina swojego poprzednika został względem niego wzbogacony o wiele nowych elementów znacznie uatrakcyjniających rozgrywkę. Przede wszystkim dodane zostały dwie nowe kategorie gastronomicznych przedsiębiorstw - bar kawowy i ekskluzywna cukiernia, a do istniejących już rodzajów kuchni (francuskiej, amerykańskiej, włoskiej) dołączyła jeszcze niemiecka. Oczywiście każdy z nowych zakładów posiada typowe dla siebie przepisy - po około sto trzydzieści na każdy z nich, co łącznie daje sumę ponad sześciuset różnych receptur dostępnych w grze.

Ponadto teraz dzięki naprawdę ogromnym możliwościom dostosowania wystroju restauracji możemy stworzyć swój wymarzony lokal i nadać mu naprawdę wyjątkowych charakter. Oprócz klasycznej stylistyki możemy urządzić go w na przykład w stylu podwodnej krainy lub egzotycznego lasu deszczowego i dodatkowo udekorować najróżniejszymi przedmiotami spośród przeszło 1400 obiektów. Aby jeszcze lepiej podkreślić klimat lokalu możemy zatrudnić różnych artystów (od solistów grających na klasycznych instrumentach, przez zespoły rockowe, aż po cyrkowców), którzy swoimi występami umilą gościom spożywanie posiłków.

Oczywiście poprawie uległa również oprawa graficzna i animacja postaci - teraz każde z dostępnych miast (Monachium, Paryż, Los Angeles i Rzym) zdaje się żyć swoim życiem, a jego mieszkańcy zachowują się znacznie bardziej realistycznie niż w pierwszej części Restaurant Empire.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 116 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Gry podobne do Restaurant Empire 2

Klasyfikacja PEGI Restaurant Empire 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Restaurant Empire 2

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.5 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows 2000/XP

Wieści ze świata (GoldenEye 007: Reloaded, Team Meat, Blizzard) 15/09/11

wiadomość15 września 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o specjalnej edycji GoldenEye 007: Reloeaded na PS3, becie Rusty Hearts, nowych grach na PlayStation Vita, podsumowaniu akcji Summer of Arcade, a także kolejnych produkcjach Grasshopper Manufacture i t Team Meat. Zapraszamy do lektury.

Premiery gier w Polsce (15-21 czerwca)
Premiery gier w Polsce (15-21 czerwca)

wiadomość22 czerwca 2009

Początek wakacji to z reguły początek posuchy, jeśli chodzi o premiery gier - zarówno za granicą, jak i nad Wisłą. W minionym tygodniu rodzimi dystrybutorzy nie zmienili biegu historii i dostarczyli do sklepów zaledwie piątkę nowych tytułów.

Restaurant Empire – kontynuacja po pięciu latach
Restaurant Empire – kontynuacja po pięciu latach

wiadomość14 stycznia 2009

Pięć lat przyszło czekać fanom Restaurant Empire na drugą część ich ulubionej gry. Według informacji płynących od Paradox Interactive, firma ustaliła już razem z producentem, Enlight Software, datę premiery tej produkcji. Jeśli nic nieoczekiwanego się nie wydarzy pudełka z Restaurant Empire 2 wylądują na półkach sklepowych w USA w kwietniu 2009 roku.