Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2009, 12:44

autor: Maciej Śliwiński

Złoto dla Killzone 2!

Sequel jednej z najlepszych gier na PlayStation 2, Killzone, jest już w wersji gold. Premiera gry przewidziana jest na 27 lutego w Stanach Zjednoczonych, a 25 lutego na terenie Starego Kontynentu.

Sequel jednej z najlepszych gier na PlayStation 2, Killzone, jest już w wersji gold. Premiera gry przewidziana jest na 27 lutego w Stanach Zjednoczonych, a 25 lutego na terenie Starego Kontynentu.

Akcja Killzone 2 rozgrywa się dwa lata po wydarzeniach, które znamy z pierwszej części gry: ataku frakcji Helghast na planetę Vekta. Tym razem dowodząc oddziałem żołnierzy ISA przeprowadzimy kontratak na planetę Helghast, a naszym głównym zadaniem będzie porwanie przywódcy, Imperatora Visari.

Poza zmaganiami z wrogiem, graczom prowadzącym oddział wojaków przyjdzie również zmierzyć się z niegościnną planetą, która przywita armię ISA bardzo ciężkimi warunkami.

Twórcy gry wśród nowości wprowadzonych w Killzone 2 zapowiadają między innymi nowy arsenał broni i pojazdów, realistyczne, zmieniające się warunki atmosferyczne oraz aktywny wpływ klimatu na rozgrywkę.

Złoto dla Killzone 2! - ilustracja #1

Gra wydana na PlayStation 3 ma w pełni wykorzystywać potencjał tej konsoli. Efekty specjalne zapowiadane są jako powalające - tytuł przy użyciu anti-aliasingu, dynamicznego oświetlenia i cieniowania ma zapewnić graczom wyjątkowo realistyczne wrażenia podczas rozgrywki.

Polskich graczy ucieszy fakt, że premiera Killzone 2 w naszym kraju zapowiedziana jest również na 25 lutego 2009 roku. Dystrybucją gry zajmie się lokalny oddział Sony Computer Entertainment. Dzień później dostępne do pobrania będzie demo.

Sony Computer Entertainment przygotowało dla wszystkich graczy ze Starego Kontynentu (w tym Polaków) niespodziankę. Killzone 2 na półki sklepowe trafi również w wersji bundle, czyli w pakiecie z konsolą PlayStation 3 w wersji 80 GB.

O tym co jeszcze oferować będzie produkcja przygotowana przez Guerilla Games dowiecie się z obszernej zapowiedzi gry opublikowanej na łamach naszej strony oraz z Encyklopedii Gier.