Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2008, 15:40

autor: Vercetti

Killzone 2 wykorzysta 75% mocy procesora PS3

W najnowszym wydaniu magazynu Electronic Gaming Monthly zamieszczony został obszerny, 12-stronicowy reportaż dotyczący spraw związanych z nadejściem długo oczekiwanej strzelaniny Killzone 2, poświęconej wyłącznie konsoli PlayStation 3.

W najnowszym wydaniu magazynu Electronic Gaming Monthly zamieszczony został obszerny, 12-stronicowy reportaż dotyczący spraw związanych z nadejściem długo oczekiwanej strzelaniny Killzone 2, poświęconej wyłącznie konsoli PlayStation 3. W artykule pojawiła się m.in. informacja, że nadchodząca pozycja wykorzysta moc około 4,5 z 6 odpowiedzialnych za obsługę gier rdzeni procesora Cell, serca platformy Sony.

Killzone 2 wykorzysta 75% mocy procesora PS3 - ilustracja #1

Czy to dobrze czy źle, przekonamy się dopiero po premierze tytułu, sprawdzając go w akcji. Tymczasem Michiel Van Der Leeuw z holenderskiej firmy Guerilla Games, która czuwa nad produkcją Killzone 2, ujawnił, że w procesie tworzenia FPS-a jego zespół posługuje się kilkoma rozwiązaniami ekipy Insomniac, odpowiedzialnej za serię Resistance, a także konsultuje kwestie techniczne z deweloperami Sony Computer Entertainment, autorami nowego God of War. Wymierne efekty tej współpracy ujrzymy na początku przyszłego roku, kiedy Killzone 2 zadebiutuje na rynku.