Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2009, 09:09

autor: Maciej Śliwiński

Premiera Age of Conan 2009

Dziś ma miejsce premiera długo oczekiwanej, całkowicie polskiej wersji gry MMORGP Age of Conan 2009. W związku z otwarciem polskiego serwera, lokalny dystrybutor gry, CD Projekt, wraz z producentem, firmą Funcom przygotował liczne promocje dla graczy.

Dziś ma miejsce premiera długo oczekiwanej, całkowicie polskiej wersji gry MMORGP Age of Conan 2009. W związku z otwarciem polskiego serwera, lokalny dystrybutor gry, CD Projekt, wraz z producentem, firmą Funcom przygotował liczne promocje dla graczy.

Wszystkich polskich graczy czeka miła niespodzianka jeśli chodzi o abonamentowe opłaty za grę. Oferta lokalnej subskrypcji należy do najtańszych na rynku. Standardowa miesięczna opłata za zabawę w świecie wykreowanym przez Roberta E. Howarda wynosi 29,90 PLN. W porównaniu z innymi krajami, jest to o blisko 30 zł mniej.

Razem z zakupem gry, użytkownicy otrzymają pierwszy miesiąc gratis, a wszystkie osoby, które zdecydują się założyć polskie konto lub przenieść swoją postać z zagranicznego serwera na lokalny otrzymają specjalną abonamentową zniżkę i przez najbliższe trzy miesiące będą płacić tylko 19,90 PLN.

Sposoby płatności nie różnią się zbytnio od standardu jaki oferują pozostałe gry MMORPG na rynku. Abonament możemy opłacać za pomocą bankowych przelewów, przekazu pocztowego, serwisu płatności24.pl, moneybookers.pl, Western Union QuickPay oraz kartami prepaid.

Premiera Age of Conan 2009 - ilustracja #1

Jak już wspomnieliśmy Funcom razem z CD Projekt umożliwią przeniesienie konta wszystkim użytkownikom Age of Conan grającym na zagranicznych serwerach. Jest to procedura darmowa i jak informuje polski wydawca trwa około 30 minut. W tym czasie użytkownik nie może być zalogowany do gry. Warto pamiętać, że jest to usługa dostępna wyłącznie dla graczy, którzy swoje konta założyli przed 22 stycznia.

Małą rewolucją względem dostępnych dotychczas w Polsce gier tego gatunku jest całkowite wsparcie dla tytułu w języku polskim. Gracze Age of Conan 2009 będą bawić się na lokalnym serwerze Rothat, otrzymają polską obsługę techniczną, a nad przebiegiem rozgrywki czuwać będą krajowi Mistrzowie Gry. Wywiad z jednym, z nich możecie zobaczyć tutaj.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi o uruchomieniu jednocześnie serwerów PvE oraz PvP, polski wydawca gry udostępnił dziś graczom tylko ten pierwszy. Według CD Projekt serwer dedykowany pojedynkom między graczami uruchomiony będzie w zależność od zainteresowania jakim cieszyć się będzie gra w Polsce.

Ostatnią niespodzianką przygotowaną przez CD Projekt jest konkurs dla graczy, którzy zdecydują się nabyć nową, spolonizowaną wersję gry. Główną nagrodą jest notebook dla graczy ASUS G70. Szczegóły na pudełku z grą.