Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2009, 13:50

autor: vampire

Kolejne edycje Spore w drodze

Wygląda na to, że Spore pomału staje się coraz większą konkurencją dla serii The Sims pod względem liczby dodatków i kolejnych edycji. Jak wiemy już 31 marca fani pecetowej wersji gry doczekają się premiery drugiego rozszerzenia zatytułowanego Galactic Adventures, tymczasem studio Maxis nie zamierza wcale osiąść na laurach i już zapowiedziało kolejne gry ze Spore w tytule.

Wygląda na to, że Spore pomału staje się coraz większą konkurencją dla serii The Sims pod względem liczby dodatków i kolejnych edycji. Jak wiemy już 31 marca fani pecetowej wersji gry doczekają się premiery drugiego rozszerzenia zatytułowanego Galactic Adventures, tymczasem studio Maxis nie zamierza wcale osiąść na laurach i już zapowiedziało kolejne gry ze Spore w tytule, z czego dwie przeznaczone wyłącznie na konsole Nintendo. Premiera obu odbędzie się jeszcze w tym roku.

Kolejne edycje Spore w drodze - ilustracja #1

Pierwsza z nich, czyli Spore: Hero Arena trafi w ręce posiadaczy DSa i w założeniach przypominać będzie swoją bezpośrednią poprzedniczkę - Spore Creatures. Druga natomiast, Spore: Hero, będzie pierwszą edycją Spore wydaną na konsoli Wii, a jej akcja osadzona zostanie w zupełnie nowym, kolorowym świecie. Zabawa zaś skupiać ma się głównie na tworzeniu własnych awatarów i przeżywaniu różnych przygód. Choć niestety, nie poznaliśmy praktycznie żadnych szczegółów na temat tych programów, biorąc pod uwagę podobieństwo tytułów możemy spodziewać się, że będą one ze sobą w jakiś sposób powiązane. To jednak nie wszystko co w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy otrzymamy od ekipy Willa Wrighta. Pod koniec roku ukaże się również Spore: Creature Keeper - samodzielny produkt osadzony w realiach Spore jednak stworzony specjalnie z myślą o najmłodszych użytkownikach pecetów. Dokładne daty premier wymienionych gier nie są jeszcze znane.