Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2010, 12:20

autor: Piotr Doroń

Wieści ze świata (Killzone 3, Warhammer Online, R.U.S.E.) 18/11/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do R.U.S.E., Quake Live i Warhammer Online, wznowieniu klasycznej strzelaniny Yars’ Revenge, premierze Alien Breed 3: Descent, rozszerzeniu dostępu do bety Killzone 3, a także rychłym debiucie platformy do odbioru usługi OnLive. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do R.U.S.E., Quake Live i Warhammer Online, wznowieniu klasycznej strzelaniny Yars’ Revenge, premierze Alien Breed 3: Descent, rozszerzeniu dostępu do bety Killzone 3, a także rychłym debiucie platformy do odbioru usługi OnLive. Zapraszamy do lektury.

R.U.S.E.

Firma Ubisoft poinformowała, że dodatek DLC The Manhattan Project Pack do gry strategicznej R.U.S.E. zostanie udostępniony w grudniu zupełnie za darmo (za sprawą Xbox Live, PlayStation Network oraz platformy Steam). W jego skład wejdą trzy mapy (Twilight of the Gods, 2 vs 2; Vesuvio, 2 vs 2; Guns and Tulips, 3 vs 3), a także dwa nowe tryby rozgrywki multiplayer (Nuclear War, Total War).

TRON: Evolution

Przygodowa gra akcji TRON Evolution, powstająca na bazie filmu TRON: Legacy, będzie się mogła pochwalić imponującą ścieżką dźwiękową. Wśród zawartych w niej kompozycji znajdą się nie tylko utwory przygotowane przez Saschę Dikiciyana, Crisa Velasco i Kevina Manthei, ale również dwa kawałki kultowego duetu Daft Punk – Derezzed oraz The Grid. Przypominamy, że TRON Evolution zadebiutuje na europejskim rynku 26 listopada na PC, Xboksa 360, PlayStation 3, Wii, Nintendo DS oraz PSP.

Wieści ze świata (Killzone 3, Warhammer Online, R.U.S.E.) 18/11/10 - ilustracja #1

Yars' Revenge

Yar’s Revenge – jedna z najlepiej sprzedających się gier na historyczną już platformę Atari 2600 – doczeka się na początku 2011 roku wznowienia, które opracuje studio Killspace Entertainment. Produkcja będzie arcade’ową strzelaniną, przeznaczoną do dystrybucji drogą sieciową (Xbox Live, PlayStation Network, Steam i inne). Względem oryginału zostanie oczywiście znacznie rozbudowana – zyska wątek fabularny, efektowny styl graficzny inspirowany anime, lokalny tryb kooperacji, a także kilka zróżnicowanych zakończeń.

Alien Breed 3: Descent

Alien Breed 3: Descent – trzecia odsłona trylogii będącej wznowieniem jednej z najlepszych strzelanin początku lat 90-tych XX wieku – zadebiutowała w wersjach na PC (Steam – 8,99 euro z 10% obniżką w pierwszym tygodniu sprzedaży) oraz Xboksa 360 (Xbox Live – 800 punktów Microsoftu). Nie wiadomo kiedy produkcja trafi do oferty PlayStation Network, podobnie zresztą jak ciągle niedostępna druga odsłona.

EVE Online

Na łamach serwisu GameVideos opublikowany został nowy film, prezentujący funkcjonowanie zaawansowanego edytora awatarów, który zostanie udostępniony użytkownikom EVE Online wraz z trzecim etapem udostępniania zawartości aktualizacji Incursion (dojdzie do niej w styczniu przyszłego roku). Całość prezentuje się oczywiście niezwykle efektownie – nic dziwnego, że rozwiązanie firmy CCP traktowane jest jako jedno z najlepszych w branży.

Dreamcast

Od pewnego czasu SEGA publikuje w serwisach dystrybucji cyfrowej wznowienia swoich klasycznych tytułów znanych z Dreamcasta. Do oferty Xbox Live Arcade i PlayStation Network trafiło już Sonic Adventure, a także Crazy Taxi (w bazie XBLA od przyszłej środy), a w przyszłości dołączy do nich Space Channel 5 Part 2 oraz Sega Bass Fishing. Wszystko wskazuje jednak na to, że japoński producent i wydawca ma w zanadrzu również pudełkowe wydanie największych hitów. Świadczy o tym zrzut ekranu ze sklepu GameStop.com, opublikowany na łamach forum NeoGAF. Widać na nim zestaw gier oferowany w cenie 29,99 dolarów, którego amerykańska premiera miałaby się odbyć 15 lutego przyszłego roku (więcej szczegółów nie ujawniono). Niestety, wpis został już usunięty z bazy GameStop.com.

Killzone 3

Firma Sony odblokowała dostęp do bety Killzone 3 wszystkim subskrybentom usługi PlayStation Plus. Dotąd, testom mogły się oddać wyłącznie te osoby, które otrzymały na skrzynki pocztowe specjalne kody. Pełna wersja produkcji zadebiutuje w lutym przyszłego roku.

Wieści ze świata (Killzone 3, Warhammer Online, R.U.S.E.) 18/11/10 - ilustracja #2

OnLive

OnLive MicroConsole – specjalne urządzenie, przy pomocy którego przyszli użytkownicy usługi OnLive (systemu cloud-gaming) będą mogli uruchamiać pecetowe gry na ekranach swoich telewizorów – jest już w produkcji. Platforma trafi na półki amerykańskich sklepów 2 grudnia i będzie kosztować 99 dolarów. W cenę wliczony będzie również jeden bezprzewodowy pad oraz kod, uprawniający do dostępu do jednej wybranej gry za darmo. Przypominamy, że obecnie usługa OnLive – pozwalająca testować najnowsze produkcje na każdym komputerze bez konieczności ściągania żadnych plików (technologia stream-cloud) – jest dostępna tylko dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Kolejne kraje uzyskają do niej dostęp najwcześniej w 2011 roku. W ubiegłym miesiącu twórcy Onlive poinformowali o rezygnacji z pobierania miesięcznego abonamentu za korzystanie z usługi.

Quake Live

Sieciowa strzelanina Quake Live doczekała się kolejnej aktualizacji. W ramach Premium Pak 4 firma id Software udostępniła dwie nowe mapy (Evolution oraz Three Story), 20 nagród, a także możliwość modyfikowania zaawansowanych zasad, na podstawie których rozgrywane są mecze. Osoby dołączające do zabawy nie będą już również musiały rywalizować z Crashem w ramach treningu przygotowującego do sieciowych starć.

Warhammer Online: Age of Reckoning

Dziś wprowadzone zostanie długo oczekiwany The Verminous Horde – rozszerzenie do gry MMORPG Warhammer Online: Age of Reckoning, podzielone na trzy części: darmową aktualizację, a także dwa płatne dodatki (Progression Pack oraz Personality Pack – po 10 dolarów za każdy lub za 15 dolarów w zestawie). Sam update, oznaczony numerem 1.4.0, wprowadzi do gry Mythic Entertainment grywalną rasę Skavenów oraz specjalne podziemia tematycznie związane ze szczuro-ludźmi. Dla nowej nacji przygotowano również cztery archetypy postaci: Warlock Engineer, Gutter Runner, Rat Ogre oraz Packmaster (dokładny opis zmian i nowości znajdziecie w tym miejscu, a także w naszej Encyklopedii). W chwili obecnej serwery WAR-a są wyłączone na potrzeby aktualizacji. Do ich ponownego uruchomienia dojdzie najpóźniej o godzinie 18:30.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

CSI: Fatal Conspiracy

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Assassin's Creed: Brotherhood - multiplayer

Dead meets Lead - gameplay

Shift 2: Unleashed

Need For Speed: Hot Pursuit

Colin McRae: DiRT 3 - Z dziennika dewelopera #1 – wersja PL

Gramy w Need for Speed: Hot Pursuit Gramy!

Two Worlds II - polska przygoda Gramy!

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry