Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2010, 12:56

Wieści ze świata (Castlevania: Lords of Shadow, GTA IV, Modern Warfare 2) 5/10/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zmiana w OnLive, promocyjnych cenach DLC do Modern Warfare 2, kompletnej edycji GTA IV, a także dacie premiery nowej gry Tima Schafera. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zmianach w OnLive, promocyjnych cenach DLC do Modern Warfare 2, kompletnej edycji GTA IV, a także dacie premiery nowej gry Tima Schafera. Zapraszamy do lektury.

EverQuest II

Firma Sony Online Entertainment przygotowała prezent dla weteranów EverQuesta II. Mianowicie najwytrwalsi gracze otrzymają niebawem w prezencie posiadłość Mistmoore Crag, posiadającą pięć pomieszczeń i balkon. Pozwoli ona przechowywać jednocześnie do 600 przedmiotów. Budynek zostanie udostępniony wraz z kolejną aktualizacją gry (Arcanum Revealed – Game Update 58), która ujrzy światło dzienne 12 października. Możliwość jego odblokowania pojawi się w momencie, gdy konto użytkownika rozpocznie siódmy rok funkcjonowania.

OnLive

Twórcy OnLive zrezygnowali z wprowadzenia w przyszłości miesięcznych opłat za korzystanie z usługi, a także znieśli nakaz ujawniania numeru karty kredytowej przed uzyskaniem pełnego dostępu do serwisu. Aktualnie takowa konieczność pojawia się dopiero wówczas, gdy użytkownik decyduje się na odblokowanie danej gry na czas określony (3 albo 5 dni) lub też jej zakup (tzw. Full PlayPass). Przypominamy, że obecnie usługa OnLive – pozwalająca testować najnowsze produkcje na każdym komputerze bez konieczności ściągania żadnych plików (technologia stream-cloud) – jest dostępna tylko dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Kolejne kraje uzyskają do niej dostęp najwcześniej w 2011 roku.

Castlevania: Lords of Shadow

W ofercie Xbox Live zadebiutowała wersja demonstracyjna slashera Castlevania: Lords of Shadow (europejska premiera w najbliższy piątek), autorstwa hiszpańskiego studia MercurySteam Entertainment i firmy Konami. Przypominamy, że demo najnowszej odsłony kultowej, blisko 25-letniej serii, od ubiegłego tygodnia mogą również przetestować właściciele PlayStation 3.

Wieści ze świata (Castlevania: Lords of Shadow, GTA IV, Modern Warfare 2) 5/10/10 - ilustracja #1

Call of Duty: Modern Warfare 2

W tym tygodniu w ramach promocji Xbox Live Deal of the Week oferowane są dwa zestawy map do strzelaniny Call of Duty: Modern Warfare 2. Ich ceny obniżone zostały o 50%:

  1. Stimulus Package – 600 punktów MS (standardowo 1,200 punktów MS)
  2. Resurgence Package – 600 punktów MS (standardowo 1,200 punktów MS)

NBA Jam

Trey Smith z EA Sports potwierdził oficjalnie, że NBA Jam w wersjach na PlayStation 3 i Xboksa 360 pod względem zawartości będzie dokładnie tą samą produkcją, co na Wii. Oznacza to, że w jej ramach znajdzie się również tryb Remix Tour, zapewniający kilkanaście dodatkowych godzin zabawy. Jednocześnie spieszymy poinformować, że odsłona na konsolę koncernu Nintendo zadebiutowała dzisiaj na amerykańskim rynku. Gra jest wznowieniem kultowej gry z lat 90., podejmującej temat koszykówki w wyjątkowo żartobliwy sposób.

Wieści ze świata (Castlevania: Lords of Shadow, GTA IV, Modern Warfare 2) 5/10/10 - ilustracja #2

Grand Theft Auto IV: The Complete Edition

Sieć Amazon zamieściła w swej ofercie specjalną edycję sandboksowej gry akcji Grand Theft Auto IV. W skład GTA IV: Complete Edition wejdzie rzekomo: podstawowa wersja dzieła Rockstar Games, a także dwa rozszerzenia – The Lost and Damned oraz The Ballad of Gay Tony. Amazon sugeruje, że wydawnictwo zostanie wydane wyłącznie z myślą o Xboksie 360 i PlayStation 3, nie wspominając ani słowem o ewentualnej odsłonie pecetowej. Do jego amerykańskiej premiery miałoby dojść 26 października.

Costume Quest

Costume Quest – prosta gra przygodowa z elementami cRPG autorstwa studia Double Fine – zadebiutuje w ofertach PlayStation Network i Xbox Live 20 października. Akcja najnowszej produkcji Tima Schafera będzie się toczyć w noc Halloween. Grając w nią trafimy m.in. na osiedle domków jednorodzinnych, do podniszczonego lunaparku, a także zwiedzimy lokalny hipermarket. Celem rozgrywki będą poszukiwania zaginionej siostry małego chłopca, w którego przyjdzie się wcielić przyszłym nabywcom Costume Quest. Cena gry ustalona została na poziomie 1200 punktów MS lub 15 euro. Jej wydawcą jest koncern THQ.

Wieści ze świata (Castlevania: Lords of Shadow, GTA IV, Modern Warfare 2) 5/10/10 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Borderlands: Claptrap's New Robot Revolution

Warstory: Europe in Flames

FIFA 11

Knights in the Nightmare

NASCAR 2011: The Game

Shadow Harvest: Phantom Ops

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Call of Duty: Black Ops - Customization

FIFA 11

Homefront - Multiplayer

Medal of Honor - Danger Close

Vanquish - przeciwnicy

James Bond 007: Blood Stone - Z dziennika dewelopera #2 – wersja PL

Fallout: New Vegas - Z dziennika dewelopera #3 – wersja PL

Enslaved - miszmasz na kanwie Dragon Balla Gramy!

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry