Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Shadow Harvest: Phantom Ops (PC)

Shadow Harvest: Phantom Ops

Shadow Harvest to taktyczny shooter, połączenie skradanki ze strzelanką, w którym wydarzenia dziejące się na ekranie obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Za tytuł odpowiedzialna jest ekipa z Black Lion Studios.

Akcji | TPP | cyberpunk | skradanki | taktyczne

Okładka Shadow Harvest: Phantom Ops (PC)

producent: Black Lion Studios

wydawca: Viva Media

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

X360

15kwi2011

PC

Shadow Harvest to taktyczny shooter, połączenie skradanki ze strzelanką, w którym wydarzenia dziejące się na ekranie obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Za tytuł odpowiedzialna jest ekipa z Black Lion Studios.

Gra przenosi nas do roku 2025, i rzuca w sam środek globalnego konfliktu zbrojnego. Wcielamy się w postać Myry Lee oraz Arona Alvareza – członków specjalnej jednostki ISA, będącej częścią Armii Stanów Zjednoczonych. Wykonują oni zadania o najwyższym znaczeniu zarówno na linii frontu, jak i na tyłach wroga.

Rozgrywka pozwala nam pokierować dwójką komandosów. Myra Lee specjalizuje się w szpiegostwie, ponadto jest sprytna i świetnie wygimnastykowana. Natomiast Aron Alvarez to były członek Delta Force, spec od walki w zwarciu, nieco nieokrzesany, nie preferujący podkradania się. Ażeby odnieść sukces, musimy wykorzystywać umiejętności obydwu żołnierzy. Gra zapewnia spore możliwości wyboru. Możemy brnąć przez kolejne misje ze spluwami na wierzchu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wrogowie nie wiedzieli o naszym istnieniu, aż do ich śmierci. Podczas wojskowych operacji czas umilają nam rozmowy dwójki bohaterów, które dzięki dwóm przeciwstawnym charakterom często kończą się zabawną wymianą uszczypliwości. Warto dodać, że tej wirtualnej przyszłości w czasie wykonywania misji pojawiają się takie pojazdy jak: helikoptery, dżipy, a nawet mechy bojowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 266 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,2 / 10 na podstawie 321 głosów czytelników.

Gry podobne do Shadow Harvest: Phantom Ops

Klasyfikacja PEGI Shadow Harvest: Phantom Ops

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Shadow Harvest: Phantom Ops

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 3.2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepszy), 8 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Shadow Harvest: Phantom Ops - przed premierą
Shadow Harvest: Phantom Ops - przed premierą

Przed premierą 18 grudnia 2008, 15:50

Oprawę wizualną napędza autorski silnik Black Lion Studios. Nie jest to, co prawda, Unreal Engine, ale grafiki Shadow Harvest na pewno nie będzie się musiało wstydzić. W tym przypadku wystąpi również pewnego rodzaju podział efektów ze względu na schemat fabularny dla obu postaci. Myra poruszać się będzie w środowisku mocno ograniczonym. Bogate w detale wnętrza budynków i przyjemna dla oka gra świateł z pewnością zadowolą zwolenników estetyki. Po stronie Alvareza czeka nas trochę więcej atrakcji, zwłaszcza w kwestii fizyki, wybuchów i elementów cząsteczkowych. Dodajmy, że mapy nie przybiorą monstrualnych rozmiarów, co odbije się na relatywnie niskich wymaganiach sprzętowych. Dla posiadaczy mocniejszych kart graficznych oraz Visty przewidziano pełne wsparcie DirectX w wersji 10 oraz technologii PhysX. Takim oto sposobem otrzymujemy jakościowy obraz nadchodzącej pozycji.

PC
X360