Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2010, 16:26

autor: Olek

Call of Duty: Black Ops w 3D

To już pewne. Najnowsza odsłona serii Call of Duty – Black Ops korzystać będzie z technologii trójwymiarowej. Dotyczy to zarówno w wersji na komputery PC jak i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Co więcej, jakość oprawy graficznej w trybie 3D powinna być jedynie nieznacznie gorsza od generowanej przy tradycyjnym 2D.

To już pewne. Najnowsza odsłona serii Call of DutyBlack Ops korzystać będzie z technologii trójwymiarowej. Dotyczy to zarówno wersji na komputery PC jak i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Co więcej, jakość oprawy graficznej w trybie 3D powinna być jedynie nieznacznie gorsza od generowanej przy tradycyjnym 2D.

Wsparcie dla stereoskopowej technologii wyświetlania obrazu potwierdził dziś wydawca gry – koncern Activision. Jak twierdzi szefujący studiu Treyarch Mark Lamia, początkowo chodziło jedynie o sprawdzenie, czy takie rozwiązanie jest korzystne pod kątem przyszłości serii. Projektanci byli wręcz zaskoczeni efektem prób i niemal natychmiast podjęli decyzję o implementacji nowej technologii w Black Ops.

Call of Duty: Black Ops w 3D - ilustracja #1

Gra w trójwymiarze ma być możliwa zarówno w kampanii solo, zabawie wieloosobowej a nawet w trybie Nazi Zombies. Rzecz jasna nie obędzie się bez odpowiedniego sprzętu – telewizora 3D i specjalnych okularów. Samo przełączanie pomiędzy obrazem wyświetlanym stereoskopowo i tradycyjnie nie powinno nastręczać żadnych problemów. Odpowiednia opcja pojawi się w menu gry.

Garnett Lee z serwisu Shacknews podzielił się pierwszymi wrażaniami z trójwymiarowej rozgrywki w CoD: Black Ops. Miał on okazję sprawdzić, jak gra radzi sobie na teoretycznie najsłabszej platformie sprzętowej, czyli Xboksie 360. Jego zdaniem jakość oprawy graficznej tylko nieznacznie odbiegała się od tej wyświetlanej w 2D, a różnice w wydajności były niezauważalne. Ponadto lokacje sprawiały wrażenie, jakby od początku projektowano je z myślą o trzecim wymiarze. Odnotował on również, że w trakcie 30-minutowej zabawy nie zauważył u siebie żadnych oznak zmęczenia, bólu głowy czy innych niekorzystnych oddziaływań związanych z technologią 3D.

Na razie nie wiadomo, jakimi sztuczkami posłużył się deweloper do generowania trójwymiarowego obrazu w CoD: Black Ops. Niewielki spadek wydajności sugeruje, iż być może zastosowano rozwiązanie podobne do tego, do jakiego doszli twórcy Crysis 2.

Wsparcie dla technologii 3D będzie niewątpliwie jednym z istotnych atutów dzieła Treyarch w tegorocznej walce o miejsce pod bożonarodzeniowymi choinkami. Przypomnijmy, że światowa premiera Call of Duty: Black Ops zaplanowana została na 9 listopada.