Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDSWii
Okładka Scrabble 2009 (NDS)

Scrabble 2009

Wirtualna wersja popularnej gry planszowej polegającej na układaniu słów. W sumie mamy trzy tryby rozgrywki i mozliwość zmierzenia się z innymi graczami.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Scrabble 2009 (NDS)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

data premiery gry:

13lut2009

NDS

2paź2009

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Scrabble 2009 jest odświeżoną wersją produkcji Ubisoftu bazującej na licencji bardzo popularnej, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, gry planszowej. W głównym trybie rozgrywki przeznaczonym dla jednego gracza wcielamy się w rolę początkującego scrabblisty, który pragnie zdobyć tytuł mistrza świata. Rozgrywamy więc kolejne partie z coraz bardziej wymagającymi przeciwnikami, aż w końcu uda nam się cel osiągnąć.

Oczywiście tak jak w planszowym pierwowzorze zabawa polega na układaniu słów z wylosowanych płytek oznaczonych różnymi literami. Każdy nowy wyraz musi zawierać w sobie przynajmniej jedną literę wspólną ze słowem znajdującym się już na planszy. Za każde poprawnie ułożone słowo otrzymujemy określoną liczbę punktów, przy tym zachowane zostały oryginalne zasady punktacji łącznie z premiami za pola specjalne, a nad poprawnością stworzonych przez nas wyrazów słów czuwa elektroniczna wersja słownika Collins Official Scrabble Dictionary. Jak nietrudno się domyśleć, wygrywa ten, kto osiągnie lepszy wynik punktowy.

To jednak nie wszystko co przygotowali dla nas twórcy - możemy również zmierzyć się z innymi graczami za pośrednictwem Internetu, a jeżeli znudzą nam się tradycyjne partie Scrabble lub po prostu zapragniemy pewnej odmiany, możemy także spróbować swoich sił w dwóch wariacjach - Hold 'Em i Tempest.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Scrabble 2009

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.
NDS
Wii