Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWii
Okładka Wii Chess (Wii)

Wii Chess Wii

Wii Chess to kolejna wirtualna wersja szachów. Ta popularna gra planszowa została zaadaptowana na konsolę Wii przez samych fachowców z Nintendo.

Logiczne | szachy | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Wii Chess (Wii)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

18stycznia2008

18stycznia2008

pudełko PL

Wii Chess to kolejna wirtualna wersja szachów. Ta popularna gra planszowa została zaadaptowana na konsolę Wii przez samych fachowców z Nintendo.

Dzieło japońskich developerów nie wnosi zmian do samej rozgrywki, pozostawiając nienaruszone zasady, znane bardzo dobrze wszystkim szachistom. Niniejszy tytuł przeznaczony jest zarówno dla osób, które wiedzą wszystko w tym temacie, jak i dla nowicjuszy w świecie 64 pól. Wii Chess oferuje dziesięć zróżnicowanych stopni trudności – odpowiednich do poziomu zaawansowania. Początkujący mogą liczyć na pomocną dłoń, wybierając opcję komputerowej podpowiedzi kolejnych ruchów.

Gra oparta jest na szachowym systemie Loop Express. Projekt firmy LOOP Chess Team został dostrzeżony na komputerowych Szachowych Mistrzostwach Świata w Amsterdamie i zajął trzecią lokatę w rankingu na najlepszy engine. Podczas każdej partii możemy wycofać swoje ruchy, a po zakończeniu starcia obejrzeć powtórkę lub przeanalizować ją krok po kroku. Figurami na szachownicy poruszamy za pomocą pilota.

Grafika w Wii Chess jest bardzo staranna i czytelna. Każde spotkanie toczy się na dwuwymiarowej planszy o zmiennej kolorystyce. Obok niej znajdują się dwa małe panele, na których gracz może podejrzeć stan straconych pionków, a także kontrolować upływający czas. Ruchy figur na szachownicy przedstawione są w prosty, animowany sposób.

Osiągnięcie najwyższego poziomu doświadczenia w grze ze Sztuczną Inteligencją nie kończy zabawy. Nintendo przygotowało także tryb multiplayer. Rywalizujemy w nim na wspólnym ekranie lub internetowo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Wii Chess

Klasyfikacja PEGI Wii Chess

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Wii Chess

Nintendo Wii

Nintendo Wii

Wykorzystuje: Nintendo Wi-Fi Connection

Pierwsze informacje na temat Wii Chess
Pierwsze informacje na temat Wii Chess

wiadomość21 grudnia 2007

Za niecały miesiąc na amerykańskim rynku ma ukazać się gra Wii Chess, nowa pozycja ze stajni Nintendo, tworzona z myślą o entuzjastach szachów. Producenci tytułu ujawnili właśnie pierwsze informacje na temat swego projektu, a także opublikowali w sieci garść ilustrujących go screenshotów.