Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2010, 10:00

Bardzo dobra sprzedaż Torchlight

Firma Runic Games, założona przez Maxa Schaefera i Ericha Schaefera, jednego ze współautorów marki Diablo, poinformowała, że pecetowa gra Torchlight – wydana w październiku ubiegłego roku – znalazła na całym świecie ponad pół miliona nabywców.

Firma Runic Games, założona przez Maxa Schaefera (współautora marki Diablo) i Ericha Schaefera, poinformowała, że pecetowa gra Torchlight – wydana w październiku ubiegłego roku – znalazła na całym świecie ponad pół miliona nabywców. Pod uwagę wzięto sprzedaż wszystkich możliwych wydań gry, także pudełkowych.

Niezależna produkcja z gatunku action/RPG osiągnęła powyższy wynik w stosunkowo krótkim okresie czasu. Na jej sukces złożyło się kilka czynników – chwytliwa tematyka (hack’n’slash osadzony w uniwersum fantasy), dopracowana mechanika rozgrywki, a także niewielkie wymagania sprzętowe idące w parze z przyjemną dla oka oprawą graficzną.

W dużym stopniu pomocne okazało się również wprowadzenie do amerykańskich oraz europejskich sklepów edycji pudełkowych dzieła Runic Games, do czego doszło odpowiednio w styczniu oraz kwietniu bieżącego roku (wcześniej gra była sprzedawana poprzez Steama, wyłącznie w wersji cyfrowej).

Bardzo dobra sprzedaż Torchlight  - ilustracja #1

Torchlight zdobyło uznanie nie tylko wśród graczy, ale również dziennikarzy (średnia nota na poziomie 83%). Spore zainteresowanie grą, a także jej bardzo wysoka jakość przyczyniły się ponadto do uzyskania przez nią kilku znaczących nagród. Jedna z nich przyznana została przez jury Game Developers Conference Awards. Dzieło Runic Games otrzymało wtedy wyróżnienie za najlepszy debiut.

Przypominamy również, że pudełkowa edycja Torchlight trafi również do naszego kraju. Stanie się to jeszcze w tym miesiącu, a konkretnie 28 maja. Zadanie wypromowania gry na polskim rynku wziął na swoje barki nowy gracz na rodzimej arenie wydawniczej, firma FonoGAME.

Twórcy z Runic Games cały czas utrzymują również, że ich bestsellerowa produkcja zostanie przekonwertowana na konsole. O ile wcześniej mówiło się tu jedynie o Xboksie 360 (Xbox Live Arcade), o tyle od pewnego czasu plotkuje się, że action/RPG być może trafi także na PlayStation 3 (PlayStation Network). Cały czas aktualny jest również temat Torchlight MMO – wieloosobowej wersji gry, nad którą cały czas trwają prace. Sieciowa wersja ma być swego rodzaju połączenie cech znanych z Mythos oraz Guild Wars.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej