Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2010, 12:14

autor: Jiker

Wieści ze świata (StarCraft, Mount & Blade: Warband, Asheron's Call) 14/04/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o filmowych poradnikach do Mount & Blade: Warband, aktualizacji Asheron’s Call, hazardowo-korupcyjnej aferze w Korei Południowej, a także sprzedaży konsol w Japonii. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o filmowych poradnikach do Mount & Blade: Warband, aktualizacji Asheron’s Call, hazardowo-korupcyjnej aferze w Korei Południowej, a także sprzedaży konsol w Japonii. Zapraszamy do lektury.

Mount & Blade: Warband

Firma Paradox Interactive zamieściła na łamach swojego oficjalnego kanału na Youtube.com serię video poradników dla osób stawiających pierwsze kroki w grze Mount & Blade: Warband. Są one przydatne szczególnie z uwagi na fakt, że podejmują m.in. temat trybu wieloosobowego, wprowadzonego w tej edycji dzieła studia TaleWorlds. Z naszej strony polecamy Wam lekturę recenzji Mount & Blade: Warband.

Wieści ze świata (StarCraft, Mount & Blade: Warband, Asheron's Call) 14/04/10 - ilustracja #1

Asheron’s Call

Mimo że Asheron’s Call zostało wydane jedenaście lat temu, produkcja ciągle cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony graczy. Nie dziwi więc fakt, że firma Turbine Entertainment nieustannie poprawia i rozbudowuje swoje dzieło. W ostatnich dniach to interesujące MMO doczekało się kolejnej aktualizacji, która wprowadziła tym razem do gry nową grywalną rasę (tzw. Shadows), nieznany wcześniej rodzaj magii (Aetheria), zakłady fryzjera i golibrody, a także nowy typ pancerza. Więcej informacji na temat nowości, a także kwietniowych live eventów znajdziecie na łamach oficjalnego serwisu internetowego gry.

Green Day: Rock Band

Firma Harmonix poinformowała, nie ma w planach rozbudowywania gry muzycznej Green Day: Rock Band poprzez udostępnianie dodatków DLC. Przypominamy, że produkcja poświęcona amerykańskiej ekipie punkrockowej trafi na sklepowe półki 8 czerwca i będzie dostępna w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360 i Wii.

Wieści ze świata (StarCraft, Mount & Blade: Warband, Asheron's Call) 14/04/10 - ilustracja #2

StarCraft

Zachodnie media donoszą o koreańskiej aferze hazardowo-korupcyjnej, w której główne role odegrały gwiazdy tamtejszego esportu, a konkretnie sceny StarCraft: Brood War. Z informacji zamieszczonych na łamach serwisu TeamLiquid.net wynika, że profesjonalni gracze, w tym słynny Ma Jae Yoon z ekipy Savior, robili olbrzymie pieniądze na handlu powtórkami z treningów, a także specjalnie przegrywali mecze na międzynarodowych turniejach zgarniając pokaźne wygrane u bukmacherów. Zespoły rozpoczęły już proces usuwania ze swych szeregów podejrzanych graczy (niektórzy z nich muszę się liczyć z możliwością otrzymania dożywotnich dyskwalifikacji). Podejrzewa się również, że firma Blizzard odpowiedzialna za stworzenie marki StarCraft podejmie stosowne kroki mające na celu ukrócenie procederu. Szczegóły poznamy wkrótce.

Square Enix/Taito

Japońskie firmy Square Enix oraz Taito zgłosiły w amerykańskim Urzędzie Patentowym rejestrację nowych znaków towarowych. Pierwszym z nich jest The 4 Heroes of Light – najprawdopodobniej anglojęzyczna wersja jRPG Hikari no 4 Senshi: Final Fantasy Gaiden, gry wydanej w ubiegłym roku w Japonii na konsolę Nintendo DS. Druga nazwa to Dariusburst, wskazująca na zachodnią wersję nowej odsłony popularnej serii staroszkolnych strzelanin powstałej w ubiegłym roku na PSP. Wszystko wskazuje na to, że w obu przypadkach już niedługo dojdzie do oficjalnych zapowiedzi produkcji.

Xbox 360

W kolejnym numerze Official Xbox Magazine zawarta zostanie oficjalna zapowiedź nowego, ekskluzywnego tytułu przeznaczonego dla Xboksa 360. Będzie nim przedstawiciel znanej powszechnie i uznanej marki. Czekamy na kolejne wieści.

PlayStation 3

Wydawnictwo Enterbrain ujawniło, że konsola PlayStation 3 znalazła w Japonii pięć milionów nabywców. Najlepiej sprzedającymi się produkcjami na platformę Sony są: Final Fantasy XIII (1,8 miliona egzemplarzy), Metal Gear Solid 4 (706,461) oraz Yakuza 4 (526,093). Wyniki pozostałych konsol prezentują się następująco: ponad 10 milionów egzemplarzy Nintendo Wii, 1,3 milliona Xboksów 360, 30 milionów Nintendo DS oraz 14 milionów PSP.

PSP

Amerykańska organizacja ESRB, zajmująca się klasyfikacją wiekową gier, zaktualizowała swoją bazę o piętnaście nowych pozycji na przenośną konsolę Sony PSP. Znalazły się wśród nich: Finger Connection, Homerun Hitters, Love Cupid, Busy Sweets Factory, Charge! Tank Squad!, Music Quiz, One Two Boat Racing, Pile Up Bakery, Pinball Duel, Quiz Animania, Ramen Heaven, Sheep Defense, Shogi, Sweet Reversi oraz Tonzurakko. Większość z nich będzie najprawdopodobniej rozprowadzana poprzez PlayStation Network.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Halo: Reach

Afterfall: Insanity

APB: All Points Bulletin

Blacklight: Tango Down

Dark Void Zero

Love

Military Madness: Nectaris

Sam & Max: Season 3 - The Devil’s Playhouse

Ironclads: Schleswig War 1864

Clover: A Curious Tale

Gears of War 3

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City

Gears of War 3

Zombie Driver - Slaughter Mode

World of Tanks

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

N3II: Ninety-Nine Nights

Gramy w Splinter Cell: Conviction Gramy!

Doom Starców - Homeworld video magazyn

gry