Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCX360
Okładka Clover (X360)
OkładkaClover (X360)

Clover

Clover: A Curious Tale

Pełna tajemnic i niezwykłych zbiegów okoliczności średniowieczna przygoda z nastolatkiem w roli głównej. Unikalne połączenie platformówki, przygodówki oraz gry logicznej.

Przygodowe | platformówki | elementy logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Clover Premiera

5sie2009

X360

3mar2010

PC

Gry podobne do Clover

Braid

Sonic the Hedgehog

Lucidity

Clover to zaskakująco głęboka produkcja, stanowiąca połączenie platformówki, gry logicznej oraz przygodówki. Gra przywodzi na myśl takie kultowe produkcje, jak Maniac Mansion lub też Fantastic Dizzy. Za jej wyprodukowanie odpowiedzialne jest niezależne studio Binary Tweed, założone przez niekonwencjonalnego Daniela 'Deejay' Jonesa.

Fabuła Clover: A Curious Tale osadzona została w średniowiecznej krainie Sanha, zarządzanej przez dobrego i sprawiedliwego monarchę. Opowiada ona historię nastoletniego Sama, osieroconego po śmierci wychowującej go samotnie matki. Wspólnie z bohaterem Clover: A Curious Tale wyruszamy w podróż po państwie, odkrywamy niezwykłe zależności zachodzące pomiędzy poszczególnymi mieszkańcami oraz zapoznajemy się z wydarzeniami korespondującymi ze śmiercią jego rodzicielki. W trakcie rozgrywki jesteśmy świadkami zmian zachodzących w umyśle Sama, dokonujących się w wyniku rozmów z mieszkańcami świata oraz poznawania kolejnych sekretów.

Mechanika rozgrywki zaserwowana w Clover: A Curious Tale jest bardzo prosta. Mianowicie, podróżując po dwuwymiarowym świecie gry prowadzimy rozmowy z mieszkańcami, wykonujemy zlecane przez nich zadania (w niektórych momentach podejmujemy decyzje co do udzielenia lub odmówienia im pomocy), rozwiązujemy zagadki. Ponadto zbieramy różnego rodzaju znajdźki, które następnie wykorzystujemy w konkretnych sytuacjach, a także unikamy przeciwników (np. krabów w nadmorskich jaskiniach). Przede wszystkim jednak poznajemy kolejne szczegóły bardzo dobrze nakreślanej fabuły. Gra posiada kilka różnych zakończeń – to, które obejrzymy zależy w pełni o rodzaju podejmowanych działań.

Clover: A Curious Tale cechuje się prostą, dwuwymiarową, ręcznie rysowaną oprawą graficzną, a także leniwą ścieżką dźwiękową skomponowaną niemal w całości na fortepianie. Warto przy tym odnotować, że produkcja Binary Tweed posiada co prawda amatorski, aczkolwiek pełny dubbing. Gra pozbawiona jest jakiegokolwiek HUD-a.

Clover: A Curious Tale to rozbudowana odsłona gry Clover, wydanej w sierpniu 2009 roku w ramach serwisu Xbox Live Arcade. Edycja pecetowa doczekała się zremisowanego soundtracka, poprawionych teł, usprawnionego systemu sterowania efektów graficznych (m.in. świetlnych), a także dodatku w postaci galerii ze szkicami. Nie zabrakło również zmienionego wprowadzenia, nieznanych w wersji z Xboksa 360 zagadek logicznych oraz nowych bohaterów niezależnych.

Ostatnia modyfikacja 20 kwietnia 2010

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Clover: 12+

Clover: A Curious Tale Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • 500 MB HD
  • Windows XP
X360
PC