Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCNDS
Okładka Dark Void Zero (PC)

Dark Void Zero

Dark Void Zero jest zręcznościową platformówką 2D, wyprodukowaną przez studio Other Ocean Interactive. Pod względem fabularnym gra stanowi prequel wydarzeń przedstawionych w Dark Void.

Akcji | platformówki

Okładka Dark Void Zero (PC)

wydawca: Capcom

data premiery gry:

18sty2010

NDS

12kwi2010

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dark Void Zero to prequel gry akcji Dark Void wydanej na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Produkcja studia Other Ocean jest dwuwymiarową, staroszkolną strzelaniną, utrzymaną w charakterystycznym, 8-bitowym stylu retro. Dark Void Zero zostało wydane wyłącznie w systemach dystrybucji online (m.in. Steam).

W grze wcielamy się w postać Rusty, która podobnie jak William Grey w dorosłej odsłonie Dark Void, zostaje wessana przez obcy wymiar i bierze udział w walce przeciwko rasie Watchersów. Produkcja została podzielona na trzy obszerne poziomy – na końcu każdego z nich czeka na gracza słusznych rozmiarów boss, którego pokonanie wymaga umiejętnego korzystania z kilku typów broni oraz z jetpacka. Przy pomocy tego ostatniego jesteśmy w stanie pokonywać też trudniejsze fragmenty poziomów.

Dwuwymiarowa oprawa graficzna Dark Void Zero przywodzi na myśl produkcje wydawane w latach 80. i 90. na konsolę Nintendo Entertainment System (NES). Podobnie potraktowano kwestię minimalistycznej ścieżki dźwiękowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,3 / 10 na podstawie 90 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dark Void Zero

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dark Void Zero

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • DSiWare
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • 200 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Zmiana strategii wydawniczej Capcomu
Zmiana strategii wydawniczej Capcomu

wiadomość5 stycznia 2010

Jak donosi serwis Kotaku, podczas niedawnej konferencji z inwestorami, Haruhiro Tsujimoto (prezes Capcom) poinformował o planach zmniejszenia skali współpracy japońskiego wydawcy z zachodnimi studiami deweloperskimi.

NDS
PC