Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS3X360Wii
Okładka Military Madness: Nectaris (PS3)

Military Madness: Nectaris

Military Madness: Nectaris to strategia turowa stworzona na podstawie starego hitu firmy Hudson. Walkę w trybie single oraz multiplayer wzbogacono o nowe jednostki, tryb kooperacji oraz poprawioną grafikę.

Strategiczne | turowe

Okładka Military Madness: Nectaris (PS3)

producent: Hudson Soft

wydawca: Hudson Soft

data premiery gry:

30wrz2009

X360

7sty2010

PS3

12kwi2010

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Military Madness czerpie garściami z takich tytułów jak Advance Wars czy utrzymanego w poważniejszej konwencji Front Mission. Gracz obiera stronę korporacji Union bądź rebelianckiego Xenos i próbuje przejąć kontrolę nad ogarniętym wojną Księżycem. W czasie licznych potyczek oddano nam kontrolę nad różnymi typami jednostek oraz nielicznymi kompleksami budynków. Z racji przynależności gatunkowej, program stawia raczej na rozważne decyzje niż pośpiech i produkcję olbrzymiej armii.

Przedstawiona w grze historia nie należy do górnolotnych i stanowi jedynie pretekst do prowadzenia kolejnych potyczek. W 2187 roku Ziemia jest już tak zanieczyszczona, że władze postanowiły wysyłać wszystkich przestępców prosto na księżyc. Dziwnym trafem niedługo po tym wydarzeniu naukowcy odkrywają cenny surowiec, który spoczywa pod powierzchnią naszego naturalnego satelity. W ramach maksymalizacji zysków, do pracy nad ich pozyskiwaniem zostali zaciągnięci kryminaliści. W krótkim czasie decyzja ta prowadzi do powstania związku Xenox i wybuchu rebelii przeciwko rządom z Błękitnej Planety.

System rozgrywki Military Madness wymaga od gracza podejmowania rozważnych kroków i dużej dozy strategicznego myślenia. Pod kontrolę oddano nam różne rodzaje jednostek. Każdą z nich można zaliczyć do jednej z wymienionych grup: ruch - atak, ruch – atak - ruch lub atak/ruch. Oprócz tej klasyfikacji wszystkie z nich posiadają swoje słabe i mocne strony. By wygrać kolejną rundę należy jak najlepiej zapoznać się z właściwościami przydzielonego sprzętu i odpowiednio go wykorzystywać. Na wynik starć wpływa również ukształtowanie terenu oraz morale i doświadczenie żołnierzy. Co ciekawe, podczas zabawy nie pozyskujemy surowców ani nie tworzymy nowych jednostek. By zyskać dostęp do kolejnych korpusów należy zająć fabryki okupowane przez przeciwników. Podobny system spotkamy choćby we wspomnianym wcześniej Advance Wars. Nie trzeba dodawać, że mimo swojej prostoty umożliwia on bardzo dużą swobodę działania i spisuje się wyśmienicie.

Uzupełnieniem rozgrywki dla jednego gracza jest dopracowany tryb multiplayer. Zabawa różni się jednak od tej oferowanej w kampanii. W ramach przyspieszenia przebiegu każdej partii, twórcy postanowili zminimalizować liczbę dostępnych tur oraz wprowadzić zegar. By wygrać, należy zdobyć przewagę nad przeciwnikiem i zmieścić się w nieustannie upływającym czasie. O sukcesie lub ewentualnej porażce decydują takie aspekty jak zdobycie wrogiej bazy, zniszczenie wszystkich nieprzyjacielskich jednostek bądź odpowiednia suma punktów zwycięstwa. Ostatni warunek rozstrzyga grę w momencie, w którym mimo zakończonej rozgrywki żadna ze stron ostatecznie nie wyeliminowała przeciwnika.

Zobacz pełny opis gry

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Military Madness: Nectaris

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Military Madness: Nectaris

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare
Wieści ze świata (L.A. Noire, Need for Speed Shift, Left 4 Dead) 29/09/09
Wieści ze świata (L.A. Noire, Need for Speed Shift, Left 4 Dead) 29/09/09

wiadomość29 września 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zapowiedź ujawnienia szczegółów na temat L.A. Noire, cena Lucidity, plotki o zwolnieniach w Square Enix, problemy z Halo 3: ODST, data premiery dema Need for Speed Shift na Xboksa 360 i PlayStation 3, premiera DLC do Left 4 Dead i inne. Zapraszamy do lektury.

X360
PS3
Wii