Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweGCNPS2PCXBOX
Okładka Conan: The Dark Axe (GCN)

Conan: The Dark Axe

Conan: The Dark Axe to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), której fabuła osadzona została w fantastycznym uniwersum wymyślonym przez Roberta E. Howarda.

Przygodowe | TPP | fantasy | książki | przygodowe gry akcji

Okładka Conan: The Dark Axe (GCN)

data premiery gry:

8kwi2004

PC PS2 GCN XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra akcji/TPP, której głównym bohaterem jest legendarny barbarzyński wojownik, wymyślony przez Roberta E. Howarda (autora książki „Conan the Barbarian”). Akcja gry rozgrywa się zaraz po tym jak nasz barbarzyńca po długiej wędrówce powraca w końcu do swego królestwa Cymerii, by zasiąść na jego tronie. Niestety, zastaje go w stanie daleko różniącym się od jego oczekiwań. Cymeria opanowana została przez złowrogi kult, który nie ma zamiaru oddać władzy prawowitemu królowi. Conan, niepokonany heros, jak nietrudno się domyśleć, postanawia własnym mieczem „wyrąbać” sobie drogę do tego, co mu się należy. Zadaniem gracza jest doprowadzenie bohatera w jednym kawałku do szczęśliwego finału.

Charakter gry nie odbiega w żaden sposób od tego, co mogliśmy zobaczyć w kinowych adaptacjach książek Howarda, tj. dynamiczna akcja, duża ilość walki oraz nieliczne i niezbyt wyrafinowane wstawki czy przerywniki fabularne i proste zagadki (reasumując czysty hack and slash). Fabuła gry podzielona została na 14 poziomów umiejscowionych w różnych egzotycznych miejscach, w dżungli, w górach, w regionach skutych lodem, we wnętrzu wulkanu, na pustyni czy wewnątrz mrocznego zamczyska, przy czym należy zaznaczyć, iż podczas gry odwiedzamy rejony znane z kart powieści Howarda (m.in. śnieżne góry Cymerii, miasto Kordava, pustynia Stygian). Głównym celem autorów, zespołu Cauldron (mającego na swoim koncie takie gry jak: Chaser czy Battle Isle: The Andosia War) było jak najefektowniejsze przedstawienie działań Conana. Nie szczędzono więc starań na to, by dopracować i ulepszyć silnik graficzny CloakNT, wykorzystany wcześniej w Chaserze.

Początkowo Conan dysponuje skromnym zestawem ciosów, z czasem jednak, gdy rośnie jego doświadczenie i pokonuje kolejnych przeciwników, może używać nowych, lepszych ciosów, combosów (około 50 tego typu ataków) czy ofensywnych i defensywnych taktyk walki. Po drodze znajduje również, nowe potężniejsze bronie, m.in. miecze i topory (łącznie około 20 rodzajów).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 300 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Conan: The Dark Axe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Conan: The Dark Axe

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 1.4 GHz
 • 256 MB RAM
 • karta grafiki 32MB
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

 • Wykorzystuje:
 • link-kabel
 • Xbox Live
 • dodatkowo (XBOX): link-kabel
Będzie sequel Conan: The Dark Axe

wiadomość23 lutego 2004

Conan: The Dark Axe to wirtualna adaptacja popularnej książki „Conan the Barbarian”, autorstwa Roberta E. Howarda. Owa produkcja będzie dynamiczną grą akcji/TPP, zaś od kilku dni dostępna jest jej grywalna wersja demonstracyjna. Rynkowy debiut programu zaplanowano ogólnie na pierwszy kwartał bieżącego roku (PC/Xbox), a tymczasem w Sieci pojawiły się już pierwsze informacje odnośnie przygotowywania pełnoprawnego sequela gry.

Conan: The Dark Axe – garść nowych szczegółów

wiadomość24 listopada 2003

Pierwsze informacje dotyczące pełnej wersji Conan: The Dark Axe, czyli wirtualnej adaptacji przygód legendarnego Conana z Cymerii (herosa stworzonego przez pisarza Roberta E. Howarda), pojawiły się na łamach naszego serwisu 19 maja bieżącego roku. Prace nad ową grą akcji/TPP z domieszką elementów cRPG (vide rozwój umiejętności) nie ustają, zaś poniżej zebrałem garść niedawno ujawnionych szczegółów nt. opracowywanego programu.

Conan - pierwsze screeny
Conan - pierwsze screeny

wiadomość17 lipca 2003

Oficjalna strona, nadchodzącej gry Conan, została właśnie wzbogacona o pierwsze screenshoty. Gorąco polecam je obejrzeć, produkt ten bowiem zapowiada się całkiem nieźle, no ale może zacznę od początku.

Wskrzeszenie etosu barbarzyńskiego, czyli powrót Conana

wiadomość19 maja 2003

Legendarny Conan z Cymerii jest bez wątpienia najbardziej znanym barbarzyńcą w historii literatury, filmu (dwie słynne kreacje Arnolda Schwarzeneggera sprzed blisko dwudziestu lat) i nie tylko. Stworzony przez Roberta Ervina Howarda heros zamierza ponownie pojawić się w rzeczywistości wirtualnej, jako tytułowy bohater nowego dzieła szwedzkiego studia Cauldron.

PC
PS2
GCN
XBOX