Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2XBOXPC
Okładka Gladiator: Sword of Vengeance (PS2)
OkładkaGladiator: Sword of Vengeance (PS2)

Gladiator: Sword of Vengeance

Gra akcji osadzona w antycznym Rzymie. Jako gladiator Thrax stoczymy dużą ilość walk na drodze do eliminacji podłego dyktatora, którego rządy niosą śmierć i zniszczenie. Mocną cechą całości jest rozbudowany i bardzo brutalny system potyczek.

Akcji | TPP | starożytność | starożytny Rzym

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gladiator: Sword of Vengeance Premiera

4lis2003

PS2 XBOX

28lis2003

PC

Gry podobne do Gladiator: Sword of Vengeance

Shadow of Rome

Knights of the Temple: Infernal Crusade

Conan: The Dark Axe

Wcielisz się w rolę Thraxa, potężnego Gladiatora, którego bogowie wybrali na tego, który ma przywrócić porządek i ład w podupadłym Imperum Rzymskim. Jest rok 106 naszej ery , a Rządy despotycznego Arruntiusa nie przyniosły niczego dobrego – szerzą się plagi i niedostatek, a gladiatorzy brutalnie walczą o swój byt.

Przemierzymy różne poziomy (od ulic Rzymu po raj Elydium), a na nasz miecz nadzieje się bardzo duża liczba wrogów (Ci są najróżniejsi – od zwykłych żołnierzy po mityczne potwory). Głównym elementem gry jest walka przy użyciu różnego oręża, które będziemy mogli dobierać spośród wielu gatunków odpowiednio do zaistniałej sytuacji. System walki jest stosunkowo prosty, choć został tak pomyślany, by można było jednocześnie widowiskowo walczyć z większą liczbą oponentów. Do wykorzystania będziemy mieli różnego rodzaju ciosy i combosy, a przy dobrym opanowaniu walki można jedną dłuższą kombinacją zabić nawet trzech wrogów! Thrax może na najróżniejsze (i brutalne) sposoby wykańczać swych przeciwników, gdy Ci już słaniają się na nogach. Im brutalniejsze zagrywki, tym szybciej nabiera się licznik Blood Meter; gdy jest pełny - możemy korzystać ze specjalnych zdolności, jak np. wzywanie umarłych do pomocy, czy korzystanie z siły żywiołów. Znajda się także elementy RPG – bohaterowi wzrasta doświadczenie, a co za tym idzie, także umiejętności; polepszamy również bronie i pancerz.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 239 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Gladiator: Sword of Vengeance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
PS2
XBOX