Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS2XBOX
Okładka Knights of the Temple II (PC)

Knights of the Temple II: Czas Demonów

Knights of the Temple II

Sequel wydanej w marcu 2004 roku gry zaliczanej do gatunku action-adventure (hack-and-slash). Ponownie wcielamy się w Paula de Raque'a - rycerza zakonu Templariuszy, uwikłanego w odwieczną walkę z demonicznymi siłami Piekła atakującymi ludzkość.

RPG | TPP | średniowiecze | RPG akcji

Okładka Knights of the Temple II (PC)

data premiery gry:

26paź2005

PC

22gru2005

XBOX

13sty2006

PS2

Knights of the Temple II to sequel gry Knights of the Temple: Infernal Crusade, wydanej w marcu 2004 roku i zaliczanej do gatunku action-adventure (slasher). Za przygotowanie tej produkcji odpowiada studio developerskie Starbreeze (twórcy m.in. dwóch części serii Enclave czy hitu The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay).

W Knights of the Temple II graczom ponownie przypada rola Paula de Raque'a, znanego z pierwszej odsłony rycerza zakonu Templariuszy, uwikłanego w odwieczną walkę z demonicznymi siłami Piekła atakującymi ludzkość. Po raz kolejny przenosimy się w realia średniowiecznej Europy (XIII wiek), na drodze Paula staje mnóstwo wysłanników zła (na przykład hordy nieumarłych, atakujące spokojne, północne części kontynentu), których należy pokonać w szeregu efektownych pojedynków. W czasie zmagań trafiamy do kilkudziesięciu różnych lokacji, m.in. do zapomnianego, rzymskiego miasta, podziemi pozostawionych po imperium Saracenów, ruin, katakumb, czy nawet antycznej, podwodnej fortecy.

Twórcy postarali się o zminimalizowanie wrażenia liniowości rozgrywki. Możemy dowolnie przemierzać dostępny teren, kolejne questy wykonujemy w dowolnej kolejności, każde ukończone zadanie wpływa zaś na późniejsze, etc. Nie zabrakło 18 misji pobocznych, których wypełnianie w żaden sposób nie oddziałuje na główny wątek fabularny, ale pozwala na odkrycie nowych obszarów, zyskanie ciekawych przedmiotów, czy spotkanie nowych bohaterów niezależnych (NPC-tów). W przypadku tych ostatnich istotny okazuje się również nowy, interaktywny system prowadzenia dialogów - sposób prowadzenia rozmowy wpływa na to, ile informacji napotkany bohater niezależny udzieli grającym - im okażą mu więcej zrozumienia, tym więcej szczegółów od niego „wyciągną”.

Warto również wspomnieć o opcji handlu (sprzedaż, kupno lub naprawa przedmiotów, broni czy zbroi), dodaniu szeregu elementów role-playing (nowe zdolności dla prowadzonego herosa) oraz dopracowanej oprawie audio-wizualnej (szczegółowe i bogate w detale modele postaci, wygląd otoczenia stylizowany na średniowiecze, broń z tamtego okresu itd.).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 823 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Knights of the Temple II: Czas Demonów

Klasyfikacja PEGI Knights of the Temple II: Czas Demonów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Knights of the Temple II: Czas Demonów

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.4 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna 64 MB (GeForce 4 lub lepsza), 2.2 GB HDD

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci

Knights of the Temple II: Czas Demonów - recenzja gry
Knights of the Temple II: Czas Demonów - recenzja gry

Recenzja 15 lutego 2006, 08:19

Poza głównym wątkiem fabularnym, którego skończenie to kwestia, ja wiem, 4 godzin (!?), mamy możliwość przeciągnięcia Paula po rozmaitych sub-questach. Abstrahując już od drażniącej drewnianości wszystkich występujących w tym dramacie postaci, same misje także nie zapewnią gameplay’owego spełnienia, nawet tym najmniej ambitnym z nas. Cała zabawa to najczęściej łażenie od jednej postaci do drugiej i bezmyślne klikanie na wybrane opcje dialogowe (bez możliwości wyboru ścieżki dobra/zła czy nawet schrzanienia czegoś tak, by utrudniło dalszy tok questu). Czasami też musimy pozbierać jakieś w pełni przypadkowo rozrzucone po świecie collectables. Prawdą jest, że wykonanie wszystkich misji wydłużyć może grę do jakichś 8 godzin, ale bynajmniej nie jest to rozrywka jakkolwiek pasjonująca.

PC
PS2
XBOX