Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2003, 15:55

autor: Phoenix

Nowości z firmy Acclaim Entertainment

W dniu dzisiejszym firma Acclaim Entertainment podała do wiadomości publicznej dwie oficjalne informacje prasowe. Pierwsza z nich dotyczy premiery gry Gladiator: Sword of Vengeance, która to nastąpi już 28 listopada. Druga zaś informacja związana jest z rozpoczęciem prac nad tytułem World Championship Rugby.

W dniu dzisiejszym firma Acclaim Entertainment podała do wiadomości publicznej dwie oficjalne informacje prasowe. Pierwsza z nich dotyczy premiery gry Gladiator: Sword of Vengeance, która to nastąpi już 28 listopada. Druga zaś informacja związana jest z rozpoczęciem prac nad tytułem World Championship Rugby.

Na początku kilka słów odnośnie pierwszego tytułu. Otóż Gladiator: Sword of Vengeance jest grą akcji z elementami przygody. Powstała ona dzięki wysiłkom studia Acclaim Manchester. W finalnej odsłonie rzeczonej pozycji wcielimy się w rolę bohaterskiego gladiatora imieniem Trax. Staniemy na arenie pełnej krwiożerczych bestii i jeszcze brutalniejszych gladiatorów. Akcja gry odbywać się będzie w Rzymie, kiedy Imperium przeżywa wielki kryzys. To dzięki woli bogów my jako jeden z najmężniejszy wojowników otrzymamy zadanie przywrócenia dawnej świetności Imperium.

Oto, co ujrzymy w Gladiator: Sword of Vengeance ujrzymy także:

  • Specjalne ataki „Combo”.
  • Wskaźnik „Blood Meter” odzwierciedlający sposób, w jaki uśmiercamy przeciwników. Jeżeli osiągnie on maksymalną wartość, bohater otrzymuje specjalne boskie umiejętności, typu: siła Herkulesa czy moc elementów.
  • Wzrost doświadczenia podczas walki - im więcej pojedynków wygrasz, tym przyswoisz sobie więcej umiejętności.
  • Różni oponenci, począwszy od zwykłych gwardzistów, a skończywszy na mitologicznych kreaturach.

Pełna wersja omawianego produktu dostępna będzie na platformach: PlayStation 2, Microsoft Xbox oraz komputerach osobistych klasy PC.

Pora przejść do drugiej ze wspomnianych powyżej gier. Jest nią World Championship Rugby i jak łatwo zorientować się po tytule będzie to tytuł zaliczany do kategorii sportówek a dokładniej do symulatorów gry w rugby. Podobnie, jak Gladiator: Sword of Vengeance, także i ta gra dostępna będzie dla posiadaczy następujących urządzeń: PlayStation 2, Microsoft Xbox oraz komputerów osobistych klasy PC. Pracami nad tą pozycją wydawniczą zajmie się firma Swordfish Studios (niezależne brytyjskie studio, które działa w branży elektroniczno-rozrywkowej już od ponad 10 lat). Ukończenie developingu zaplanowane jest na marzec roku 2004. Według włodarzy z Acclaim International „WCR” stanie się nowym wyznacznikiem dla symulatorów gier w rugby.

Stwierdzenie to można by poprzeć chociażby następującym faktem: Studio Swordfish odpowiedzialne jest za powstanie jednego z najlepszych na dzień dzisiejszy symulatora rozgrywek rugby noszącego tytuł Jonah Lomu Rugby – fani tego typu gier na pewno wiedzą, o czym mówię.

Jak to określił Larry Sparks zajmujący stanowisko wiceprezesa do spraw marketingu w Acclaim International: „Będzie to gra, która dostarczy fanom rugby tego, czego od tak dawna oczekują – nasz tytuł będzie tak prawdziwy, że poczujecie ból kierowanych przez Was zawodników!

Stwierdzenie odważne, jednak moim zdaniem niewiele odbiegać będzie od prawdy. Na zakończenie wypowiedź Trevora Williamsa - Managing Director w Swordfish Studios: „Obecnie jesteśmy skupieni wyłącznie na pracach nad grą World Championship Rugby, chcemy mieć pewność, że dostarczymy swoim fanom najlepszego symulatora gry w rugby.”

Więcej informacji o Gladiator: Sword of Vengeance:

Więcej informacji o World Championship Rugby: