Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 listopada 2003

Dungeon Siege szykuje się do wejścia na duże ekrany

Elrond, 1 listopada 2003, 15:15

Jak wiemy branża rozrywki elektronicznej coraz mocniej zacieśnia więzy braterstwa z innymi gałęziami przemysłu rozrywkowego. Przykładem może tu być kino, nazywane przez niektórych dziesiątą muzą. To bratanie się działa w obie strony - powstają zarówno gry na podstawie filmów jak i filmy na podstawie gier - wymienić można choćby Mortal Kombat, Dungeons and Dragons czy Resident Evil (który nota bene doczeka się kolejnej części o podtytule Apokalipsa). Teraz za przeniesienie swoich wizji gry komputerowej na duży ekran, podjęli się twórcy Dungeon Siege.

Koniec praw autorskich dla "starych" gier ?

Elrond, 1 listopada 2003, 13:56

Czy zastanawialiście się kiedyś, co się dzieje ze starymi, tak zwanymi „abandon games”, grami ? Nie mówię oczywiście o wielu stronach, z których można pobrać te gry, mniej lub bardziej legalnie, ale o tym jaka jest ich sytuacja prawna ? No bo przecież ktoś posiada jeszcze do nich prawa autorskie, o ile nie wygasły. Wiele firm, które tworzyło lub wydawało gry nadal prowadzi sprzedaż starszych produkcji. Czasami stare gry można znaleźć jako dodatki do wydań gier nowych.

Animal Planets: The Clan Wars - pierwsze wiadomości na temat tego tytułu

Elrond, 1 listopada 2003, 13:25

Firma Cenega Publishing poinformowała o podpisaniu umowy, na mocy której otrzymała na wyłączność prawa do wydania i dystrybucji gry Animal Planets: The Clan Wars. Gra powstaje w raczej nieznanej (jak na razie), węgierskiej firmie Mithis Interactive.

Rekrutacja beta-testerów Joint Operations: Typhoon Rising startuje po weekendzie

eLKaeR, 1 listopada 2003, 12:44

Najbliższy poniedziałkowy wieczór (okolice godziny 21:00 czasu polskiego) stanie się momentem rozpoczęcia europejskich zapisów na przedpremierowe próby internetowe taktycznej gry akcji, zatytułowanej Joint Operations: Typhoon Rising. Całe przedsięwzięcie organizuje korporacja NovaLogic w kooperacji z angielską firmą Jolt Online Gaming.

Rozpoczynamy edytowanie Homeworld 2!

eLKaeR, 1 listopada 2003, 11:44

Chcielibyście sami przekonać się o możliwościach pakietu narzędzi developerskich, wykorzystanych przez pracowników firmy Relic Entertainment w trakcie przygotowywania futurystycznej strategii czasu rzeczywistego pt. Homeworld 2? Jeśli tak, to czym prędzej pobierzcie z Internetu odpowiednie pliki instalacyjne i rzućcie się w wir edytowania.

Czego się boją PeCetowi gracze, czyli raport IGN.com na Halloween 2003

eLKaeR, 1 listopada 2003, 10:32

Końca dobiegły już obchody tegorocznego święta Halloween, czyli swoistego karnawału strachu właściwego szczególnie dla Stanów Zjednoczonych. Przy okazji ekipa redaktorów, tworząca amerykański sieciowy serwis IGN.com, opracowała listę dziesięciu najbardziej przerażających gier PeCetowych w historii. Wszystkie pozycje zostały uszeregowane chronologicznie.