Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 listopada 2003

Civilization III: Conquests już w sklepach

Testosteron, 5 listopada 2003, 17:15

Światło dzienne ujrzał nowy dodatek do legendarnej gry Sida Meiera - Civilization III. Conquests, bo tak właśnie zatytułowany jest ów dodatek, jest już drugim tego typu produktem po Play the World. Warto natomiast zaznaczyć, że w Conquests są zawarte wszystkie ulepszenia pochodzące z Play the World.

Supremacy: Four Paths to Power - kolejna zapowiedź od Strategy First

Elrond, 5 listopada 2003, 16:30

Fani Alpha Centauri i X-Com ręka do góry. Czy znudziły się wam wasze ulubione gry strategiczne? Wierzę, że nie, ale czy macie ochotę posmakować czegoś podobnego a jednocześnie innego niż wymienione tytuły? Jeśli tak, to mam dobrą wiadomość. Firma Strategy First, która jak wiadomo od długiego czasu raczy nas dobrymi grami strategicznymi, poinformowała, że jej plan wydawniczy wzbogacił się o Supremacy: Four Paths to Power.

Komputer ŚWIAT GRY 12/2003 już w kioskach

Solnica, 5 listopada 2003, 15:13

W dniu dzisiejszym do kiosków i salonów prasowych na terenie całego kraju trafił kolejny, grudniowy numer magazynu Komputer ŚWIAT GRY. Na dołączonej do czasopisma płycie CD znajdziecie między innymi pełne wersje gier Modi i Nanna, Hopmon oraz Władca bulionu, a wewnątrz 100 stronicowego numeru jak zwykle wiele interesujących tekstów na temat gier i tematów im pokrewnych.

Władca Pierścieni w „natarciu”

Phoenix, 5 listopada 2003, 14:50

Dzisiaj mam dwie bardzo przyjemne wiadomości dla fanów twórczości J.R.R. Tolkiena a w szczególności miłośników trylogii pt. „Władca Pierścieni”. Otóż już jutro, tj. 6 listopada dzięki firmie Electronic Arts na półki sklepowe na terenie Ameryki Północnej trafi produkt The Lord of the Rings: The Return of the King. Tytuł ten łączy w sobie elementy gier z gatunku akcji i przygodówek, wszystko zaś dostępne będzie z perspektywy trzeciej osoby. Docelowe platformy, na jakich pojawi się „Powrót Króla” to: PlayStation 2, Microsoft Xbox, GameCube, PC jak również Game Boy Advance.

Fani pragną sequela Warzone 2100 - petycja w sprawie udostępnienia kodu źródłowego gry

Elrond, 5 listopada 2003, 14:10

Na początek krótki rys historyczny: w kwietniu 1999 roku wydana została gra Warzone 2100 - pierwsza strategia czasu rzeczywistego stworzona w 3D. Niestety, firma Eidos, będąca wydawcą tego tytułu, niedostatecznie zadbała o jego promocję i po 7 miesiącach od momentu ukazania się jej na rynku i 10 wydanych patchach, Pumpkin Studios, które stworzyło Warzone 2100, zostało rozwiązane, a krótko po tym fakcie Eidos zawiesił techniczne wsparcie tego tytułu.

Prince of Persia: The Sands - niespodzianki

Elrond, 5 listopada 2003, 11:40

Fani kultowej serii Prince of Persia z pewnością nie mogą się już doczekać kolejnej części gry, Prince of Persia: The Sands of Time, która ukaże się już niedługo. Tymczasem korporacja Ubisoft, podsycając i tak gorącą już atmosferę oczekiwania, poinformowała, że każda z wersji gry (PS2, Xbox, GC, GBA, PC) będzie zawierać szereg bonusów - znajdziemy tam m.in. specjalny poziom z oryginalnej wersji Prince of Persia, przystosowany do trójwymiarowej rozgrywki Piasków Czasu.

Top 20 gier w UK (05/11/03)

eLKaeR, 5 listopada 2003, 09:32

Piłkarskie gry FIFA Football 2004 i Pro Evolution Soccer 3 nadal okupują dwa pierwsze miejsca (trzecia lokata przypadła kolejnej edycji snowboardowego cyklu SSX) w zestawieniu brytyjskich bestsellerów elektroniczno-rozrywkowych, przygotowywanym wspólnym wysiłkiem organizacji ChartTrack i Entertainment and Leisure Software Publishers Association (ELSPA). Najnowszą wersję listy hitów (o poprzedniej odsłonie pisaliśmy 28 października 2003) opracowano w oparciu o dane, zebrane w okresie od 25 października do 1 listopada 2003.

Pierwsze zdjęcia mobilnej konsoli Sony PlayStation Portable
Pierwsze zdjęcia mobilnej konsoli Sony PlayStation Portable

eLKaeR, 5 listopada 2003, 08:44

Podczas wczorajszego nowojorskiego zgromadzenia najważniejszych osób w elektroniczno-rozrywkowej korporacji Sony został po raz pierwszy zaprezentowany koncepcyjny projekt przenośnej konsoli PSP, mającej trafić na sklepowe półki za około dwanaście miesięcy. Demonstrację przeprowadził słynny 52-letni Ken Kutaragi, czyli ojciec marki PlayStation.

Top 10 gier w US (05/11/03)

ComCo, 5 listopada 2003, 08:26

Firma NPD przygotowała kolejne, cotygodniowe zestawienie amerykańskich bestsellerów wśród gier komputerowych. Na czele listy znalazła się (druga w poprzednim notowaniu) pełna wersja gry akcji/TPP - Max Payne 2: Fall Of Max Payne, zaś czołową trójkę uzupełniają: Halo: Combat Evolved (strzelanka pierwszoosobowa, 2. miejsce) oraz Age of Mythology (RTS). Tak wysoka lokata tego ostatniego tytułu może być dla niektórych sporym zaskoczeniem, gdyż jego premiera miała miejsce w październiku 2002 roku, a jednak wciąż znajduje nowych zwolenników na Zachodzie.

MicroProse przestaje istnieć

Łosiu, 5 listopada 2003, 08:14

We wrześniu ubiegłego roku byliśmy świadkami zamknięcia przedostatniego oddziału, niegdyś potężnej i znakomitej firmy zajmującej się tworzeniem i wydawaniem gier – MicroProse. Dziś z żalem informuję, iż korporacja Atari zamknęła swoje studio w Hunt Valley, które w istocie było ostatnią istniejącą częścią dawnego MicroProse. Cóż, tak oto skończył się pewien epizod w branży gier komputerowych. Młodszym graczom warto uzmysłowić, iż to w tym studiu, w Hunt Valley, powstały takie hity jak: Sid Meier's Civilization, Sid Meier's Civilization II, Railroad Tycoon, Colonization czy Pirates, zaś MicroProse zapisało się w historii stworzeniem i wydaniem szeregu innych wielkich tytułów jak choćby Master of Orion, UFO Defense, F-15 Strike Eagle, Falcon 3.0 oraz Falcon 4.0 czy Rex Nebular and The Cosmic Gender Bender.