Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 listopada 2003

Nigdy więcej Mario na konsoli GameCube?
Nigdy więcej Mario na konsoli GameCube?

Phoenix, 6 listopada 2003, 17:30

Nieważne, czy jesteś posiadaczem komputera klasy PC, konsoli PlayStation, Xbox, czy GameCube lub innego urządzenia przeznaczonego do rozgrywki w przeróżne rodzaje gier. Na pewno każdy z Was słyszał o popularnej i sympatycznej postaci o imieniu Mario, nieprawdaż? Całkiem możliwe, że dzień dzisiejszy przejdzie do historii branży elektroniczno-rozrywkowej, jako data „zabicia” wspominanego już bohatera na konsolach firmy Nintendo – GameCube.

Demo Championship Manager 2003/2004 dostępne, zaś sama gra posiada już status „gold”
Demo Championship Manager 2003/2004 dostępne, zaś sama gra posiada już status „gold”

Phoenix, 6 listopada 2003, 16:30

Firma Eidos Interactive w kooperacji ze studiem Sports Interactive wypuściła dzisiaj pokazową wersję demonstracyjną dobrze znanego tytułu z kategorii menagerów piłki nożnej, tj. gry Championship Manager Season 2003/2004. Fakt ten stanowi swego rodzaju uczczenie uzyskania przez rzeczony tytuł statusu „gold” (kopiowanie i pakowanie w tłoczniach). Rynkowa premiera najnowszej odsłony cyklu CM przewidziana jest na 21 listopad, zaś do Polski produkt ten trafi już 5 grudnia dzięki firmie Cenega Poland w cenie 139,90 PLN.

Twórcy Wet: The Sexy Empire zapowiedzieli kolejny, „pikantny” tytuł

ComCo, 6 listopada 2003, 15:57

Wet: The Sexy Empire przez wiele osób uznawany jest za najlepszy program erotyczno-rozrywkowy, jaki kiedykolwiek pojawił się na komputerach typu PC. Elementy będące wizytówką rzeczonego tytułu, tj. kręcenie filmów „dozwolonych od lat 18” i dbanie o rozwój własnego „przedsiębiorstwa” w tym specyficznym biznesie pojawią się również w kolejnej produkcji autorstwa zespołu Interactive Strip, pt. Airline 69: Return to Casablanca.

Czy gry komputerowe uzależniają ?

Elrond, 6 listopada 2003, 15:40

Ileż to artykułów pojawiło się na ten temat w prasie, w internecie, ile audycji w radio czy w telewizji. I tak w zasadzie to chyba nigdy nikt autorytatywnie nie dał odpowiedzi twierdzącej ani przeczącej w tej palącej kwestii. Teraz jednak możemy spać spokojnie, nie zaprzątając sobie już głowy tym problemem. Otóż naukowcy stwierdzili jednoznacznie to, co większość z nas wie z własnej praktyki - gry uzależniają.

Magic: the Gathering Battlegrounds ozłocone

Elrond, 6 listopada 2003, 14:15

Wszystkim fanom gier karcianych, popularnie zwanych karciankami, a jednocześnie zapalonym graczom komputerowym na pewno nie jest obcy tytuł Magic: The Gathering. I zapewne tę grupę fanów najbardziej zainteresuje i ucieszy informacja, którą podała firma Atari. Otóż kolejna pozycja tej popularnej serii, o podtytule Battlegrounds, uzyskała złoty status i powędrowała do tłoczni. 18 listopada ukażą się jednocześnie wersje na Xbox oraz PC rzeczonego tytułu.

Wirusy - temat powracający jak bumerang

Elrond, 6 listopada 2003, 12:19

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu zetknął się ze skutkami działania wirusa komputerowego, czy to bezpośrednio je odczuwając czy też pomagając "leczyć" zainfekowany komputer znajomego. W dobie postępującej komputeryzacji i rozwoju internetu wirusy komputerowe stały się prawdziwą plagą i to nie tylko dla szarego użytkownika, również wszelkiego rodzaju firmy ponoszą ogromne straty z powodu zniszczeń wyrządzanych przez wirusy.

Far Cry nastepcą Counter Strike’a?

Łosiu, 6 listopada 2003, 09:44

O grze zatytułowanej Far Cry słyszeliśmy już wiele dobrego, począwszy od opisów i zachwalania znakomitego enginu graficznego i fizycznego jakie zostaną użyte w tym tytule, znakomitego A.I. jakim się będzie odznaczał, jak również rozbudowanego trybu jednoosobowego jaki zaoferuje graczom. Gra miała zostać wydana jeszcze w bieżącym roku, jednakże, korporacja Ubi Soft oraz producent, firma Crytek, oficjalnie przełożyły dziś premierę Far Cry na pierwszy kwartał 2004 roku. Czemu? Nie, nie chodzi tu o zwykłe „zawalenie” prac developerskich. Chodzi tu o to, że Crytek zamierza zafundować miłośnikom FPS-ów znakomity tryb wieloosobowy, który przyćmi to, co oferuje choćby taki Counter Strike, a pomogą mu w tym tacy znani fachowcy jak: Chris Auty i Richard Tsao.

Koncern Nokia zadowolony z rynkowej kondycji konsoli N-Gage

eLKaeR, 6 listopada 2003, 07:55

Pracownicy fińskiej korporacji telekomunikacyjnej Nokia rozwinęli właśnie wątek (vide news z 23 października 2003), dotyczący oficjalnej ilości mobilnych konsol N-Gage, rozpowszechnionych w pierwszych dwóch tygodniach komercyjnej dystrybucji.

"Magiczna" klawiatura dla fanów Neverwinter Nights i nie tylko

eLKaeR, 6 listopada 2003, 07:44

Aby w pełni rozkoszować się zabawą w świecie bestsellerowej gry pt. Neverwinter Nights niezbędne jest opanowanie blisko siedemdziesięciu różnych komend (np. zaawansowane sterowanie wirtualną kamerą), co może przysporzyć użytkownikowi niemałych trudności. Na szczęście z odsieczą przybywa kanadyjska firma Ideazon – jej pracownicy zaprojektowali niezwykłą PeCetową klawiaturę Zboard.

Muzyka w Need for Speed: Underground

eLKaeR, 6 listopada 2003, 07:07

Jeśli jesteście zagorzałymi entuzjastami wirtualnych wyścigów samochodowych, to z całą pewnością zdążyliście już zaznajomić się z interaktywną edycją pokazową nadchodzącej gry Need for Speed: Underground. Podczas użytkowania rzeczonej demonstracji w tle można usłyszeć zespół The Crystal Method, wykonujący utwór o nazwie Born Too Slow. Natomiast w pełnej wersji nowego programu marki Electronic Arts zostanie zaimplementowanych jeszcze ćwierć setki innych „kawałków, reprezentujących rozmaite gatunki muzyczne (m.in. rock i rap).