Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 listopada 2003

Operowe przeglądanie na małym ekranie

eLKaeR, 2 listopada 2003, 14:05

Dość dużą popularność wśród użytkowników rozmaitych systemów operacyjnych (np. Microsoft Windows, Linux i Mac OS) zdążyła zdobyć sobie przeglądarka internetowa Opera. Postęp technologiczny wraz z zapotrzebowaniem rynkowym spowodował, że teraz wspomniany program udostępniono posiadaczom przenośnych urządzeń z grupy Series 60 (telefony komórkowe Nokia 3650, 3660, 6600, 7650 i Siemens SX1 oraz konsola N-Gage).

Wirtualne światy produkcji Massively Multiplayer Online

ComCo, 2 listopada 2003, 13:33

Ostatnia wiadomość dotycząca cyklu artykułów, przygotowywanych przez redaktorów serwisu GameSpy oraz pracowników korporacji AMD, traktowała o budowaniu rozmaitych społeczności wśród graczy. Teraz autorzy przeglądu świata produkcji Massively Multiplayer Online postanowili bliżej przyjrzeć się światom wykreowanym w kolejnych pozycjach, które zaliczają się do opisywanego gatunku.

Dziesięć haseł, które nie mogłyby reklamować mobilnej konsoli Sony PSP

eLKaeR, 2 listopada 2003, 13:05

Po zeszłotygodniowych dywagacjach nt. „Dlaczego warto kupić konsolę N-Gage?”, twórcy popularnej witryny sieciowej o nazwie HomeLAN postanowili podejść w niekonwencjonalny sposób do projektowanej obecnie mobilnej platformy PSP - PlayStation Portable (vide m.in. news z 30 lipca 2003). Przygotowano zatem dla rzeczonego systemu listę dziesięciu sloganów reklamowych, które na pewno odrzuciłaby korporacja Sony.

Jakie filmy mogły inspirować sławnych twórców gier?

eLKaeR, 2 listopada 2003, 11:32

Żadną tajemnicą nie jest dla nas wpływ obrazu i dźwięku na akcje, podjęte przez jednostkę ludzką. Redakcja internetowego serwisu 1UP postanowiła zbadać oddziaływanie filmów kinowych i telewizyjnych, skierowane w stronę znanych projektantów gier wirtualnych (np. Gabe Newell i Yu Suzuki).

Contract J.A.C.K. i Broken Sword 3, czyli kolejne tytuły są już w drodze na sklepowe półki
Contract J.A.C.K. i Broken Sword 3, czyli kolejne tytuły są już w drodze na sklepowe półki

ComCo, 2 listopada 2003, 09:43

Zarówno cykl No One Lives Forever, jak i Broken Sword, posiadają swoich fanów na całym świecie. Za pierwszym tytułem szaleją miłośnicy strzelanek pierwszoosobowych, zaś za drugim - przygodówek. Owe produkcje są świetnym przykładem tego, jak powinno się robić „gry na solidnym poziomie”, a tymczasem wydawcy rzeczonych serii poinformowali o zakończeniu prac nad ich kolejnymi częściami, czyli Contract J.A.C.K. oraz Broken Sword 3: The Sleeping Dragon.

Warcraft III i C&C: Generals - nowe poziomy z okazji Halloween

ComCo, 2 listopada 2003, 09:11

Święto Zmarłych (vel Halloween) to dzień bardzo nietypowy. Kiedy Polacy wspominają zmarłych, amerykańskie dzieci latają od domu do domu żądając cukierków, albo zrobią jakiegoś psikusa. Kiedy u nas przeważa nutka dekadencji, na Zachodzie bawią się w najlepsze... Nic więc dziwnego, że developerzy z okazji Halloween postanowili opublikować nowe multiplayerowe mapki do dwóch, świetnych RTS-ów, tj. Warcraft III: The Frozen Throne oraz C&C Generals: Zero Hour.