Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 listopada 2003

Two Thrones - zdobądź jeden dla siebie

Maciej Myrcha, 4 listopada 2003, 16:56

Czy kojarzą się wam z czymś tytuły Europa Universalis Crown of the North, Europa Universalis II czy Europa Universalis- II Wojna Światowa ? Podpowiem - wspólnym mianownikiem wyżej wymienionych gier jest ich twórca, Paradox Entertainment. A dlaczego o tym piszę ? A dlatego, że firma ta pod skrzydłami Strategy First tworzy kolejny, potencjalny hit, zatytułowany Two Thrones.

Reorganizacja w szeregach korporacji Sony

Krzysztof Bartnik, 4 listopada 2003, 16:55

Na 2006 rok (czyli sześćdziesiątą rocznicę działalności firmy), zarząd korporacji Sony zaplanował przebudowę jej wewnętrznej struktury. Nowe rozwiązania mają zapewnić jeszcze lepszą współpracę pomiędzy poszczególnymi pionami korporacji, dzięki czemu (w założeniach) zwiększy się wypracowywany przychód. Bez wątpienia, zapowiedziana reorganizacja związana jest z ostatnimi kłopotami finansowymi Sony (patrz news „Kłopoty finansowe Sony - firma zwalnia część pracowników”), jednak szefowie firmy mają nadzieję na przezwyciężenie wszelakich problemów.

SpellForce tuż tuż

Maciej Myrcha, 4 listopada 2003, 16:02

Firma Encore nie próżnuje i coraz częściej zasypuje graczy miłymi niespodziankami. Otóż dzisiaj poinformowała ona, że nasi "bracia" zza oceanu, gracze amerykańscy, w lutym przyszłego roku dostaną w swoje ręce SpellForce (w części krajów europejskich gra dostępna jest już od 28 października). Według szumnych zapowiedzi twórców, ma być to pierwsza gra, która łączy w sobie wyzwanie jakim jest budowa armii, z elementami taktycznymi oraz interesującą fabułą i rozwojem postaci. Gra zostanie wydana przy współpracy z firmą JoWood.

Korporacja Ubi Soft wydawcą Playboy: The Mansion w Europie

Piotr Siejczuk, 4 listopada 2003, 15:30

Firma Ubi Soft podała dzisiaj do informacji publicznej, iż podpisała ekskluzywne porozumienie na wydanie i dystrybucję gry Playboy: The Mansion na terenie Starego Kontynentu z wydawcą północno-amerykańskim, firmą Arush Entertainment. Umowa ta dotyczy rzecz jasna wspomnianego już tytułu, który w wersji finalnej pojawi się na komputery osobiste klasy PC oraz dwa systemy konsolowe. Do Europy produkt ten trafi już jesienią przyszłego roku.

Fugitive Hunter: War on Terror ozłocone

Maciej Myrcha, 4 listopada 2003, 15:28

Trzeba przyznać, że nic tak nie inspiruje twórców wszelkiej maści gier jak konflikty zbrojne. Palców u rąk zabrakłoby chyba, gdyby chciało się wymienić wszystkie gry, których akcja osadzona jest w realiach np. II Wojny Światowej. To samo tyczy się konfliktów zbrojnych znanych z historii najnowszej – gry na ich podstawie wyrastają jak grzyby po deszczu.

Need for Speed: Underground - pobierz demo!

Fajek, 4 listopada 2003, 15:26

Need for Speed to najbardziej znana seria gier wyścigowych na wszystkie platformy. Już niebawem na komputery PC oraz konsole trafi Need for Speed: Underground, czyli teoretycznie siódma odsłona NFS’a, tym razem wzorowana na filmach typu „Szybcy i wściekli”.

Zbliżenie legendy do rzeczywistości - Jagged Alliance 2: Wildfire
Zbliżenie legendy do rzeczywistości - Jagged Alliance 2: Wildfire

Radosław Grabowski, 4 listopada 2003, 15:15

Popularna turowa gra strategiczna o nazwie Jagged Alliance 2 obecna jest na rynku już od ponad czterech lat i ciągle nie pozwala użytkownikom zapomnieć o sobie. Zaistniałą sytuację postanowiła wykorzystać korporacja software’owa Strategy First, zapowiadając właśnie wydanie produktu pt. Jagged Alliance 2: Wildfire. Pozycja ta bazuje na specjalnej modyfikacji podstawowego wariantu wspomnianego programu, stworzonej przez Serge’go Popova.

Mucky Foot - R.I.P.

Maciej Myrcha, 4 listopada 2003, 12:58

Rynek rozrywki elektronicznej rządzi się, można powiedzieć, prawami dżungli - silniejszy zwycięża. Małe firmy mają bardzo słabe perspektywy na przetrwanie - albo zostaną w końcu wykupione przez gigantów albo też z powodu strat finansowych będą musiały zamknąć swoje siedziby.

Nowości w Savage: The Battle for Newerth gotowe do przetestowania

Maciej Myrcha, 4 listopada 2003, 12:53

Całkiem niedawno, miłośnicy wieloosobowych, strategicznych gier akcji mieli możliwość wypróbowania swoich sił i umiejętności w produkcie o nazwie Savage: The Battle for Newerth. Niecałe dwa miesiące po premierze swego dzieła, S2 Games oraz iGames Publishing ogłaszają rozpoczęcie rejestracji beta testerów do Savage: The Battle for Newerth. Pewnie wielu z was zdziwiło się w tym momencie - gra jest już na rynku czas jakiś a oni beta testy urządzają ? Już spieszę z wyjaśnieniem - testy mają dotyczyć pierwszej serii darmowych nowości zaimplementowanych w grze, czyli jednostek, budynków, ulepszeń i łatek.

Komercyjny debiut platformy Zodiac - konkurentki konsol GameBoy i N-Gage
Komercyjny debiut platformy Zodiac - konkurentki konsol GameBoy i N-Gage

Radosław Grabowski, 4 listopada 2003, 10:10

Standardowe przenośne urządzenia typu PDA (Personal Digital Assistant) mogą być wprawdzie przeznaczone do zastosowań elektroniczno-rozrywkowych, ale z pewnością nie na tak szeroką skalę, jak nowy produkt o nazwie Zodiac. Dzieło inżynierów z amerykańskiej firmy Tapwave rozpoczęło właśnie rynkową batalię o względy klientów m.in. z rodziną Nintendo GameBoy i konsolą N-Gage.

Kill.Switch najprawdopodobniej trafi na PeCety

Krzysztof Bartnik, 4 listopada 2003, 09:02

Sekcja wywiadowcza „branżowych” dziennikarzy ciągle działa, dzięki czemu mogę przekazać Wam kolejną ciekawą, chociaż wciąż nieoficjalną, informację. Francuski wydawca gier - LSP Games - podał, iż aktualnie trwają prace nad PeCetową konwersją pełnej wersji Kill.Switch, która niedawno zadebiutowała na sklepowych półkach w wersjach, dedykowanych konsolom nowej generacji. Korporacja Namco nie wypowiedziała się jeszcze w tej sprawie, ale większość znaków (premiera na PC innej produkcji - Dead to Rights) na niebie i ziemi wskazuje, iż niedługo zagramy w tę przebojową produkcję.

Xbox 2 z procesorem IBM’a!

Krzysztof Bartnik, 4 listopada 2003, 08:36

Dzielenie się jeszcze nieupieczonym tortem oznacza, iż jego autorzy spodziewają się zadowolenia konsumentów i niezłych zysków. Podobnie sytuacja wygląda z następcą konsoli Xbox - otóż korporacje Microsoft oraz IBM poinformowały właśnie o podpisaniu szczegółowego porozumienia, na mocy którego ta ostatnia firma zajmie się produkcją (na zasadach wyłączności!) procesorów do nowej platformy. Pierwsze dane w tej sprawie pojawiły się jeszcze na początku października (patrz news: „Xbox 2 z procesorem PowerPC IBM'a na bazie Athlona 64?”), jednak dopiero teraz zdecydowano się na oficjalne zatwierdzenie umowy.

Hity października 2003 wg GameSpot

Radosław Grabowski, 4 listopada 2003, 08:08

Redaktorzy sieciowego serwisu o nazwie GameSpot opublikowali właśnie swoją listę najlepszych gier wirtualnych, które zostały wypuszczone na rynek w ubiegłym miesiącu. Podczas przygotowywania nowego zestawienia (o poprzedniej edycji pisaliśmy 4 października 2003) brano pod uwagę zarówno pozycje PeCetowe, jak i tytuły dedykowane konsolom Microsoft Xbox, Sony PlayStation 2 oraz Nintendo GameCube i GameBoy Advance.