Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 listopada 2003

Poradnik: Enter the Matrix

Sznur, 7 listopada 2003, 17:15

Enter the Matrix to ciekawa gra akcji, niezawierająca, co prawda, żadnych innowacyjnych elementów, ale oferująca to, co gracze lubią najbardziej – szybką, na niższych poziomach trudności nawet zupełnie bezstresową zabawę. Ta gra jest pewnym rozwinięciem fabuły filmu Matrix: Rewelacja i zawiera kilka ciekawych opowieści, wyjaśniających co nieco rozgrywające się w nim wydarzenia. - Opis przejścia gry na najwyższym poziomie trudności.

Kłopotów Activision ciąg dalszy ?

Elrond, 7 listopada 2003, 16:40

Kilka newsów wcześniej pisałem o dość słabych wynikach finansowych firmy Activision za ostatnie półrocze. Okazuje się, że nie są to jedyne problemy, z którymi boryka się ta firma. Otóż pan Robert Crais, autor książek kryminalnych, wystosował przeciwko Activision pozew, w którym twierdzi, że postać głównego bohatera gry True Crime: Streets of LA została zapożyczona z jego powieści. Według Roberta Crais, Nick Kang, którego poczynaniami kierujemy w True Crime: Streets of LA, to postać "przekalkowana" z Elvisa Cole, eks policjanta, który pojawia się w 9 książkach Craisa.

PeCetowe edycje gier Namco pojawią się w sklepach na początku 2004 roku

ComCo, 7 listopada 2003, 16:34

Zgodnie z oczekiwaniami, potwierdziły się nasze wtorkowe doniesienia, dotyczące premiery trójwymiarowej gry akcji, pt. kill.switch na komputerach typu PC. Wydawcą omawianego tytułu na Starym Kontynencie została firma LSP Games, zaś oprócz niego do sprzedaży trafi również inne dzieło grupy Namco - Pac-Man World 2. Debiut obydwu pozycji zaplanowano ogólnie na początek przyszłego roku.

Zestaw narzędzi edytorskich do Warcrafta III jest już dostępny!

Phoenix, 7 listopada 2003, 15:20

Firma Blizzard Entertainment w ostatnim czasie bardzo mile zaskakuje wszystkich swoich fanów (vide newsy: „Nawet piekło zamarzło... v1.10 do Diablo II już jest!” czy „Strzeżcie się "diabelscy map-hackerzy"! Blizzard Entertainment czuwa!”). Jak się dzisiaj okazuje to nie wszystko co rzeczona korporacja ma do zaoferowania w ostatnim czasie. Otóż wraz z ukończeniem finalnej wersji patcha v1.10 do Diablo II i Diablo II: Lord of Destruction pracownicy firmy skupili się nad ostatnią fazą tworzenia poprawki programowej oznaczonej numerem v1.13 do WarCrafta III: RoC i WarCrafta III: TFT. To także nie koniec, gdyż właśnie do tej ostatniej serii gier przedstawiony został dzisiaj zestaw narzędzi edytorskich, dostępnych chociażby tutaj (http://www.battle.net/war3/files/index.shtml#arttools).

Star Trek: Elite Force II – pobierz z Sieci pełny kod programu!

ComCo, 7 listopada 2003, 15:10

Minęło zaledwie kilka miesięcy od rynkowej premiery pełnej wersji strzelanki pierwszoosobowej o nazwie Star Trek: Elite Force II (czerwiec 2003), zaś jej producent - zespół Ritual Entertainment - zdecydował się na zupełnie darmowe udostępnienie kodu źródłowego. Dzięki stosownemu pakietowi, wszystkie osoby zajmujące się tworzeniem rozmaitych modyfikacji, dostały w swoje ręce świetne narzędzie, które powinno przedłużyć „żywotność” rzeczonej produkcji.

Activision - wczoraj, dziś, jutro

Elrond, 7 listopada 2003, 13:39

Przechodząc kolejny etap mojego ulubionego hack&slasha często zastanawiałem się ile to kasy musiał zarobić jej producent i wydawca, skoro gra sprzedała się tak rewelacyjnie. Ale czy tak jest naprawdę? A jeśli tak, to czy ma to miejsce w przypadku każdego tytułu/producenta/wydawcy? Jeśli chcecie dowiedzieć się co nieco o kondycji finansowej firmy Activision, zapraszam do przeczytania dalszej części wiadomości.

FireStarter „złoty” i wyłącznie dla systemów Windows XP/2000

Testosteron, 7 listopada 2003, 08:21

FireStarter to najnowsza produkcja ukraińskiej grupy GSC Game World, twórców m.in. Codename: Outbreak i Cossacks: European Wars. W dzisiejszym dniu autorzy podali do wiadomości, że gra została ozłocona i niedługo powinna trafić na sklepowe półki. Zapewne wielu graczy bardzo ucieszyła ta wiadomość, lecz z przykrością informujemy, że gra prawdopodobnie nie będzie współpracować z systemami operacyjnymi innymi niż Windows 2000 i Windows XP. Niekompatybilność z platformami Windows 95, 98 i ME autorzy tłumaczą "osobliwościami technicznymi" związanymi z grą.

Twórcy gry Haegemonia: Legions of Iron zapraszają do modyfikowania ich dzieła

eLKaeR, 7 listopada 2003, 07:55

Za niewiele ponad dwa tygodnie powinniśmy ujrzeć w sklepach pierwszy oficjalny add-on dla futurystycznej gry strategicznej Haegemonia: Legions of Iron, noszący podtytuł The Solon Heritage. Rolę producenta dodatku pełni węgierska firma Digital Reality, której pracownicy postanowili właśnie zaostrzyć użytkownikom apetyty i opublikowali specjalny zbiór narzędzi developerskich.

Demo Greyhawk: The Temple of Elemental Evil jest już blisko!

eLKaeR, 7 listopada 2003, 07:07

Zastanawia Was, czym zajmiecie się podczas tzw. „długiego weekendu” od 8 do 11 listopada? Jeśli nie mieliście jeszcze styczności z grą typu cRPG o nazwie Greyhawk: The Temple of Elemental Evil, to być może zechcecie zapoznać się z jej wersją demonstracyjną.