Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWiiNDSPC
Okładka Sudoku Ball: Detective (NDS)
OkładkaSudoku Ball: Detective (NDS)

Sudoku Ball: Detective

Sudoku Ball: Detective to połączenie łamigłówek sudoku z elementami detektywistycznymi. Każdy etap prowadzonego śledztwa związany jest z rozwiązywaniem kolejnych zagadek logicznych.

Logiczne | sudoku

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sudoku Ball: Detective Premiera

23cze2009

PC

26cze2009

Wii NDS

producent: Whitebear wydawca: Playlogic Entertainment

Sudoku Ball: Detective to dość ciekawe i oryginalne podejście do dość młodej gry logicznej jaką jest sudoku. Produkt firmy Playlogic Games zamiast klasycznej planszy 3x3 oferuje nam kulę, na której rozmieszczono 6 połączonych ze sobą diagramów sudoku. Kula, dzięki łatwemu w użyciu interfejsowi może być dowolnie obracana, pola natomiast, zależnie od wersji gry, wypełniamy przy pomocy stylusa, Wiimota bądź też myszy.

Opisywana gra została także wzbogacona o warstwę fabularną. Zgodnie z tytułem, wcielamy się w rolę detektywa, oddelegowanego do zbadania morderstwa w małym miasteczku. W rozwikłaniu sprawy pomaga nam rozwiązywanie poszczególnych łamigłówek sudoku, odpowiedzialnych za poszukiwanie śladów, zbieranie dowodów zbrodni, badanie materiałów w laboratorium i wreszcie ujęcie sprawcy.

Na graczy czeka 20 poziomów rozgrywki w trybie Story oraz samodzielne łamigłówki sudoku, składające się w sumie na ponad 240 plansz. Dodatkowo wprowadzono także 3 stopnie trudności, dzięki czemu każdy z graczy może dostosować Sudoku Ball: Detective do swoich umiejętności logicznego myślenia.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Sudoku Ball: Detective

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Sudoku Ball: Detective Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pantium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • Windows XP
Wii
NDS
PC