Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Sudoku Mania (NDS)

Sudokumaniacs NDS

Sudoku Mania

Sudoku Mania to kolejny tytuł na NDS (po Brain Age i Sudoku Gridmaster), oferujący wirtualną zabawę w popularną grę logiczną Sudoku. Jest to pierwsza gra tego typu na NDS, wydana przez inną firmę, niż Nintendo. Reguły gry są takie same jak w klasycznym, papierowym Sudoku.

Logiczne | 2D | sudoku | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Sudoku Mania (NDS)

producent: FRONTLINE Studios

wydawca: UFO Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

30czerwca2006

Sudoku Mania to kolejny tytuł na NDS (po Brain Age i Sudoku Gridmaster), oferujący wirtualną zabawę w popularną grę logiczną Sudoku. Jest to pierwsza gra tego typu na NDS, wydana przez inną firmę, niż Nintendo. Reguły gry są takie same jak w klasycznym, papierowym Sudoku. Na planszy, złożonej z dziewięciu kwadratów, z których każdy składa się z dziewięciu mniejszych, należy układać liczby w ten sposób, aby nie powtarzały się one w pionowej i poziomej linii, poprzez wszystkie dziewięć kwadratów.

Brzmi prosto, ale w praktyce partia Sudoku może trwać wiele godzin. Z pewnością najciekawszą cechą, oferowaną przez Sudoku Mania, jest algorytm, umożliwiający losowe generowanie łamigłówek. Oznacza to, że gracz może nieskończenie długo cieszyć się nowymi wyzwaniami, dzięki czemu gra na bardzo długo zachowuje "świeżość". Sterowanie odbywa się klasycznie (przy pomocy pada i przycisków) lub za pomocą ekraniku dotykowego. Na panelu tym wyświetlony jest wirtualny pad, poprzez który możemy sterować grą. Sudoku Mania nie oferuje jednak możliwości bezpośredniego wpisywania wartości do poszczególnych komórek kwadratów, ani nanoszenia własnych (tymczasowych) skreśleń (co jest w przypadku trudniejszych łamigłówek dość istotne).

Twórcy Sudoku Mania umożliwili także grę dwuosobową, w której gracze rywalizują na przemian, po czym program podsumowuje, który gracz uzyskał lepszy wynik. Poziom trudności można odpowiednio ustawić w opcjach gry, jak również to czy chcemy grać na planszy 3x3 lub 2x2. Jeśli znudziły nam się cyferki, wpisywane w kwadraciki, istnieje możliwość zamiany ich na kolorowe symbole. Przed partyjką można również wybrać tło, które umila nam rozgrywkę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Sudokumaniacs

Klasyfikacja PEGI Sudokumaniacs

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.