Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDSWii
Okładka Big Brain Academy (Wii)

Big Brain Academy

Brain Flex

Gra, w której naszym zadaniem jest rozwiązywanie setek zagadek logicznych przypominających między innymi testy na inteligencję.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Big Brain Academy (Wii)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

data premiery gry:

5cze2006

NDS

20lip2007

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wielki przebój z gatunku gier logicznych, znany oryginalnie z przenośnej konsoli Nintendo DS, a następnie przeniesiony na Wii.

Big Brain Academy ciężko właściwie nazwać grą, gdyż w gruncie rzeczy jest to program edukacyjny, którego głównym celem jest usprawnienie pracy mózgu użytkownika. Jest to możliwe dzięki zestawowi różnego rodzaju zadań, które w założeniach mają polepszyć zdolność logicznego myślenia, zapamiętywania czy liczenia.

Grafika jest uproszczona i utrzymana w kreskówkowej konwencji – wszakże nie silnik graficzny jest tu najważniejszy, ale zabawa i wartość edukacyjna. W niektórych momentach możemy obejrzeć przygotowane przez autorów proste, krótkie animacje.

Wszystkie testy podzielone są na kategorie, a kolejne zadania rozwiązujemy na czas. Jednym z głównych celów jest właśnie ciągłe poprawianie wyników dzięki intensywnym ćwiczeniom. Warto dodać, że przy opracowywaniu tytułu brali udział specjaliści, a autorów zainspirowały badania profesora Kawashimy, znanego japońskiego neurobiologa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Big Brain Academy

Klasyfikacja PEGI Big Brain Academy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Big Brain Academy na Wii tytułem budżetowym w Europie?
Big Brain Academy na Wii tytułem budżetowym w Europie?

wiadomość9 lipca 2007

Wygląda na to, że Big Brain Academy na Wii zostanie wydane w Europie w niższej (niż inne nowości) cenie. Tak przynajmniej wynika z oferty największych sieci sprzedaży w Wielkiej Brytanii.

Znamy datę europejskiej premiery Big Brain Academy w wersji na Wii
Znamy datę europejskiej premiery Big Brain Academy w wersji na Wii

wiadomość1 czerwca 2007

Big Brain Academy to jedna z produkcji, które wpłynęły na wzrost popularności konsoli DS wśród starszych osób. Wspomniana gra nie zdobyła może tylu nabywców, co Brain Training, ale i tak uważana jest za jeden z ważniejszych tytułów przeznaczonych dla tzw. casual players. Nie dziwi więc fakt, że postanowiono wydać ją w wersji na Wii. Europejską premierę zaplanowano na 20 lipca.

Nintendo DS ciągle dominuje na rynku japońskim

wiadomość19 października 2006

Wydawca najbardziej znanego japońskiego magazynu Famitsu, firma Enterbrain, opublikował najświeższe wyniki sprzedaży gier w Japonii. Zestawienie obejmuje okres od dnia 27 marca do 24 września, a więc pierwsze półrocze trwającego obecnie roku fiskalnego.

Rekordowa sprzedaż Brain Age
Rekordowa sprzedaż Brain Age

wiadomość11 sierpnia 2006

Brain Age: Train Your Brain in Minutes a Day, jedna z najbardziej nowatorskich gier (programów) firmy Nintendo, osiągnęła ogromny sukces na światowym rynku. Sprzedaż tejże pozycji przekroczyła bowiem poziom 4 milionów egzemplarzy.

Nintendo Europe ogłasza swój line-up na drugą połowę 2006 roku

wiadomość18 lipca 2006

Nintendo Europe ogłosiło swój line-up na resztę 2006 roku. Warto nadmienić przy tym, że w spisie nie uwzględnione zostały gry na Wii, stacjonarną konsolę, która będzie miała premierę dopiero jesienią tego roku. Wśród tytułów na pozostałe platformy prym wiodą przeznaczone na przenośną konsolę DS.

NDS
Wii