Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2009, 12:55

autor: Maciej Śliwiński

The Lost & Damned na PC? Prawie...

Posiadacze konsol Xbox 360 od wczoraj cieszą się nowym dodatkiem do GTA IV zatytułowanym The Lost & Damned. Tymczasem w serwisie FilePlanet pojawił się mod, który odblokowuje niektóre atrakcje z tego dodatku dla właścicieli wersji na PC.

Posiadacze konsol Xbox 360 od wczoraj cieszą się nowym dodatkiem do GTA IV zatytułowanym The Lost and Damned. Tymczasem w serwisie FilePlanet pojawił się mod, który udostępnia niektóre atrakcje z tego dodatku dla właścicieli GTA IV w wersji na PC.

The Lost and Damned Unlocked jest pierwszą tak dużą modyfikacją do pecetowej wersji Grand Theft Auto 4. Mod wprowadza niektóre elementy, zawarte wyłącznie w dodatku przeznaczonym dla konsol Xbox 360. Przede wszystkim przeobrażeniu ulega wygląd głównego bohatera. Znany z podstawowej wersji gry Niko, zmienia się w członka gangu motocyklowego, Johnny’ego. Prowadzona przez nas postać otrzymuje nowe ubrania, bronie oraz motor. Dodatek wprowadza również znane z konsolowej wersji The Lost and Damned tekstury oraz, o dziwo, odblokowuje niektóre elementy, które były zamieszczone już w podstawowej wersji pecetowej edycji gry – tak przynajmniej twierdzą twórcy modyfikacji.

Może to oznaczać, że Rockstar w przyszłości planuje wydanie rozszerzenia również na PC. Wydaje się to być prawdopodobne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że GTA IV na pecety pojawiło się już po rozpoczęciu prac nad konsolowym DLC.

Warto jednak pamiętać, że mod nie zapewni nam najważniejszych zmian wprowadzonych wczoraj w pierwszym DLC do GTA IV. W The Lost and Damned Unlocked próżno szukać nowych bohaterów, muzyki, o której pisaliśmy niedawno, czy nowych misji. Bez zmian pozostanie również sama fabuła gry.

Fani pecetowej wersji GTA IV będą się musieli jednak zadowolić na razie tak skromną modyfikacją. Rockstar Games oficjalnie nie planuje konwersji swojego dodatku konsolowego na wersję PC. Mod The Lost and Damned Unlocked, po wcześniejszej rejestracji możecie pobrać z tej strony.