Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2009, 11:50

autor: Hed

Igrzyska Olimpijskie w Vancouver w rękach SEGI

Firma Sega poinformowała o zawarciu umowy, na mocy której producent będzie mógł stworzyć szereg oficjalnych tytułów związanych z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Vancouver w 2010 roku. Wydawca nabył prawa do opublikowania dzieł na konsole (także przenośne), pecety, komórki oraz automaty. Na mocy licencji powstanie więc kilka odrębnych pozycji o poszczególnych sportach.

Firma Sega poinformowała o zawarciu umowy, na mocy której producent będzie mógł stworzyć szereg oficjalnych tytułów związanych z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Vancouver w 2010 roku. Wydawca nabył prawa do opublikowania dzieł na konsole (także przenośne), pecety, komórki oraz automaty. Na mocy licencji powstanie więc kilka odrębnych pozycji o poszczególnych sportach.

Umowę o przejęciu praw do publikacji oficjalnych gier elektronicznych związanych z kolejnymi zimowymi igrzyskami podpisano z ISM (International Sports Multimedia). To kolejne podejście korporacji Sega do tego typu przedsięwzięcia. Wcześniej firma stworzyła średnio udaną adaptację ostatniej letniej edycji tej największej na świecie sportowej inicjatywy (Beijing 2008), a nawet wysłała na nią Mario i Sonica. Planowane gry wydawcy o sportach zimowych będą więc sygnowane oficjalnym logiem igrzysk w Kanadzie oraz przedstawią między innymi prawdziwe obiekty sportowe.

Na razie nie znamy dokładnych szczegółów co do planowanych gier, chociaż wiadomo, że można spodziewać się najprawdopodobniej oddzielnych produkcji traktujących o narciarstwie, snowboardzie, łyżwiarstwie i wielu innych. Więcej informacji zostanie udostępnionych już wkrótce. Do wspomnianych igrzysk zostało przecież jeszcze trochę czasu, który sportowcy zapewne poświęcą na zacięte treningi, a twórcy gier na ostrą pracę nad nowymi projektami.

Igrzyska Olimpijskie w Vancouver w rękach SEGI - ilustracja #1

W Pekinie Sega wielu złotych medali nie zdobyła.

XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver to druga tego typu impreza organizowana w Kanadzie (pierwsza odbyła się w Calgary w 1988 roku). Otwarcie całego przedsięwzięcia nastąpi 12 lutego 2010 roku, więc mniej więcej za 12 miesięcy. Impreza potrwa do 28 lutego i na pewno przysporzy wiele emocji także polskim fanom. Oczywiście niektórzy spędzą ten czas przed telewizorami, jednak będzie można też spróbować swoich sił w sportach zimowych za sprawą gier Segi.

Wydaje się, ze sama korporacja ostro wzięła się za segment gier sportowych. Wystarczy wspomnieć wspomniane wyżej produkcje: znaną w Polsce pod tytułem Pekin 2008 oraz chociażby nieco radośniejszą wersję igrzysk, czyli Mario & Sonic at the Olympic Games. Druga z wymienionych pozycji spotkała się z lepszymi, aczkolwiek wciąż umiarkowanym opiniami recenzentów, a mimo to sprzedała się w oszałamiającym nakładzie. Igrzyska Olimpijskie w Pekinie w wydaniu Segi raczej nie dorównały imprezie zorganizowanej w rzeczywistości, szczególnie w wersji na komputery osobiste (o czym poczytać możecie w naszej recenzji).

Sega niegdyś bardzo mocno angażowała się w gry sportowe. Firma ma (lub w niektórych przypadkach miała) w swoim repertuarze takie pozycje jak znany przede wszystkim z automatów i konsol Virtua Striker (piłka nożna), NFL (futbol amerykański), NBA (koszykówka), czy NHL (hokej). Część z wymienionych marek została sprzedana wydawcy 2K Sports.

Obecnie Sega skupia się więc na olimpiadach i oczywiście tenisie. Jakiś czas temu opublikowano zabawną gierkę Sega Superstars Tennis, w której występuje wiele znanych postaci z innych gier firmy. Wiemy także o planach wypuszczenia kolejnej edycji świetnego Virtua Tennisa, zapowiadanego na maj tego roku. Czy japońskiemu koncernowi uda się odbudować sportową potęgę i zabłysnąć w temacie sportów zimowych?