Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2009, 10:44

autor: Jiker

Zimowa Olimpiada Mario i Sonica niemal pewna

Wszystko wskazuje na to, że w styczniowych plotkach na temat kolejnych sportowych zmagań Mario i Sonica było sporo prawdy. Tym razem, w przeciwieństwie do Mario & Sonic at the Olympic Games, popularni bohaterowie mieliby się zmierzyć w typowo zimowych dyscyplinach sportu.

Wszystko wskazuje na to, że w styczniowych plotkach na temat kolejnych sportowych zmagań Mario i Sonica było sporo prawdy. Tym razem, w przeciwieństwie do Mario & Sonic at the Olympic Games, popularni bohaterowie mieliby się zmierzyć w typowo zimowych dyscyplinach sportu, w grze bazującej na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver.

Tak przynajmniej wynika z informacji, ujawnionych przez Dennisa Kima, dyrektora ds. licencji zbliżającej się Olimpiady. W rozmowie z serwisem The Province oznajmił, że nie wie co prawda, jakie dyscypliny znajdą się w ramach gry, lecz liczy na to, iż zarobi ona przynajmniej taką sumę, jak wspomniane wyżej Mario & Sonic at the Olympic Games (10 milionów sprzedanych egzemplarzy na Wii i NDS-a).

W artykule czytamy ponadto, że Sega oprócz nowej produkcji o jeżu i hydrauliku ma w planach również bardziej realistyczną produkcję, bazującą w całości na licencji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. Do jej debiutu miałoby dojść latem roku 2010.

Standardowo firma Sega – wydawca i producent obu wspomnianych projektów – nie potwierdza doniesień Kima. Jej przedstawiciele zbywają na razie wszelkie zapytania krótkimi zwrotami „bez komentarza .