Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWii
Okładka Super Swing Golf Pangya (Wii)

Pangya! Golf with Style Wii

Super Swing Golf Pangya

Super Swing Golf Pangya jest jedną z pierwszych gier, stworzonych dla posiadaczy konsol Wii. Producent, firma Tecmo, postanowił wykreować symulator gry w golfa w bajecznie kolorowej oprawie i z wielkim poczuciem humoru.

Sportowe | golf | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Super Swing Golf Pangya (Wii)

producent: Koei Tecmo

wydawca: Koei Tecmo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

12grudnia2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Swing Golf Pangya jest jedną z pierwszych gier, stworzonych dla posiadaczy konsol Wii. Producent, firma Tecmo,postanowił wykreować symulator gry w golfa w bajecznie kolorowej oprawie i z wielkim poczuciem humoru. Poprzednia seria gier z cyklu Pangva skierowana tylko dla posiadaczy komputerów PC odniosła wielki sukces, mimo że wydana została tylko na terenie Azji, a tryb rozgrywki skierowany był głównie na podbój Internetu.

System gry w golfa został potraktowany w Super Swing Golf Pangya bardzo zabawnie. Pomysł jest ciekawy i sprawia dużo przyjemności z grania. Każda postać posiada indywidualny charakter, co skutkuje różnymi zachowaniami podczas odniesionej wygranej lub przegranej. Przykładowo, po udanym uderzeniu i sukcesie w postaci zaliczonego dołka nasz bohater uśmiecha się i skacze z radości. W sposób bardzo zauważalny animowane ludziki wyrażają własne emocje, które są następstwem poziomu gry prezentowanego przez zawodnika. Jeżeli gracz jest słaby i nie najlepiej radzi sobie z kijem to możemy się spodziewać smutnej, a niekiedy przerażonej miny naszego wirtualnego ulubieńca.

Tytułowa produkcja wykorzystuje unikalną technologię Wii, dzięki której wszystkie ruchy jak rozmach, czy uderzenie piłeczki odbywają się za pomocą specjalnego kontrolera, całkowicie w powietrzu. Super Swing Golf Pangya jest bardzo prosta w sterowaniu i nie sprawia żadnej trudności nikomu, nawet tym co nigdy nie grali w golfa.

Gra skierowana jest głównie dla tych, którzy lubią rozgrywki offline. Jednoosobowa zabawa umożliwia wybór kampanii, potyczki lub trybu wolnego. Jednak, ze względu na szeroki wachlarz możliwości nowej konsoli, pozwalający na dobrą zabawę w pojedynkę i nie tylko, zdecydowano się na zaimplementowanie również drugiego trybu gry. Pozwala on na rozrywkę kilku osobom jednocześnie, przy wykorzystaniu jednej konsoli. W trybie wieloosobowym możemy rozegrać z kimś mecz, stworzyć z nim drużynę lub razem poćwiczyć uderzenia. Wystarczy, więc posiadać dwa kontrolery i zabawa na żywo jest w pełni możliwa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Gry podobne do Pangya! Golf with Style

Klasyfikacja PEGI Pangya! Golf with Style

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Gra Super Swing Golf Pangya 2 potwierdzona
Gra Super Swing Golf Pangya 2 potwierdzona

wiadomość4 lipca 2007

Potwierdziły się zeszłotygodniowe wiadomości magazynu Famitsu, który przekazał, że w przygotowaniu znajduje się druga odsłona gry sportowej Super Swing Golf Pangya, znanej również jako Pangya! Golf with Style.

Super Swing Golf Pangya 2 w produkcji
Super Swing Golf Pangya 2 w produkcji

wiadomość28 czerwca 2007

Jeśli wierzyć wiadomościom zamieszczonym w najnowszym wydaniu japońskiego magazynu Famitsu, studio Tecmo wraz z grupą Ntreev Soft pracuje już nad drugą odsłoną gry sportowej Super Swing Golf Pangya, znanej także jako Pangya! Golf with Style. Zapowiedziana pozycja tworzona jest specjalnie z myślą o konsoli Nintendo Wii.