Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Golf Story (Switch)
OkładkaGolf Story (Switch)

Golf Story Switch

Przygotowana przez niewielkie niezależne studio Sidebar Games produkcja, będąca połączeniem kilku gatunków gier, spiętych ze sobą w ramach tytułowej zabawy w golfa. W Golf Story śledzimy losy golfisty, przemierzającego świat i stawiającego czoła kolejnym przeciwnikom.

RPG | golf | 2D | top-down | indie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Golf Story Premiera Switch

28września2017

Nintendo eShop

28września2017

producent: Sidebar Games wydawca: Sidebar Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Golf Story

Stardew Valley

Snooker 19

Pool Elite

Golf Story to produkcja na platformę Switch stworzona przez niewielkie niezależne studio Sidebar Games. Tytuł jest interesującym połączeniem kilku zróżnicowanych gatunków, które spięto ze sobą w ramach zabawy w golfa.

Fabuła

W Golf Story poznajemy losy golfisty przemierzającego świat i stawiającego czoła najlepszym zawodnikom. Nie mamy jednak do czynienia z typową grą sportową, w której rozgrywamy jedno spotkanie za drugim. Zamiast tego uczestniczymy w prawdziwej przygodzie, rozmawiamy z napotkanymi postaciami mającymi własne problemy i wypełniamy różnorakie zadania.

Mechanika

Tytuł jest czymś w rodzaju Mario Golf połączonego ze Stardew Valley. Deweloperzy przygotowali osiem zróżnicowanych krain, z własnymi miastami, postaciami oraz polami golfowymi. Głównym celem rozgrywki jest oczywiście rozgrywanie spotkań z mistrzami golfa, ale przygotowujemy się do nich wykonując inne prace. W odwiedzanych metropoliach możemy np. skusić się na zadanie polegające na rozwikłaniu jakiejś zagadki, da się wykonywać wyzwania zwiększające nasze umiejętności czy też kupować lepszy sprzęt. Ponadto podczas zabawy czeka na nas szereg aktywności w ogóle niezwiązanych z golfem – dostępne są m.in. wyścigi, koszenie trawy, latanie dronem i wiele innych.

Same pojedynki mają zręcznościowy charakter, choć oczywiście opierają się na autentycznych zasadach panujących w golfie. Piłkę do dołka wbijamy na bardzo zróżnicowanych polach – od w miarę zwykłych, porośniętych trawą, aż po specjalne wodne lokacje z dryfującymi tratwami i… krokodylem.

Kwestie techniczne

Pod względem grafiki, Golf Story na platformę Switch przypomina stare gry jRPG czy też inne obecne gry niezależne, jak np. wspomniane Stardew Valley.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Golf Story: Odpowiednia dla każdego wieku.