Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweXONEPS4PC
Okładka The Golf Club 2 (XONE)

The Golf Club 2

Kontynuacja ciepło przyjętego symulatora golfowego z 2014 roku. Podstawowe mechanizmy zabawy w The Golf Club 2 nie uległy zmianie.

Sportowe | golf

Okładka The Golf Club 2 (XONE)

data premiery gry:

27cze2017

PC XONE PS4

The Golf Club 2 to kontynuacja ciepło przyjętego symulatora golfowego z 2014 roku. Wydany na na platformie PC, PS4 i XONE tytuł jest efektem połączenia sił firmy Maximum Games oraz twórców pierwzowzoru z doświadczonego, kanadyjskiego HB Studios, mającego na koncie imponującą liczbę gier sportowych, opracowanych samodzielnie lub we współpracy z firmą EA Sports.

Mechanika

Podstawowe mechanizmy zabawy w The Golf Club 2 nie uległy zmianie. Otrzymujemy więc rozbudowaną, sandboksową grę sportową, w której kreujemy własnego zawodnika, a następnie bierzemy udział w rozmaitych zawodach i turniejach golfowych, rywalizując przeciwko komputerowym lub żywym przeciwnikom w kilku zróżnicowanych trybach gry. Deweloperzy z firmy HB Studios postanowili jednak wyeliminować podstawowe błędy pierwowzoru i ulepszyć szereg elementów rozgrywki, mając nadzieję na przyciągnięcie do zabawy jeszcze większej liczby graczy. Wśród głównych nowości gry wyróżnić warto przede wszystkim znacznie większą kontrolę nad kijem oraz bogatsze możliwości spersonalizowania rozgrywki, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Tryby gry

W The Golf Club 2 pojawia się pełnoprawny tryb kariery, w którym stopniowo rozwijamy umiejętności naszego zawodnika. Wygrywając kolejne zawody, uzyskujemy dostęp do nowych klubów golfowych, a co za tym idzie – prawo uczestnictwa w coraz bardziej prestiżowych turniejach. Prócz tego możemy brać udział w pojedynczych zawodach lub doskonalić swe umiejętności w trybie Practice Range. W grze znacząco rozszerzono też liczbę trybów wieloosobowych, w których niezwykle istotną rolę odgrywa rozbudowana społeczność graczy. W jej ramach możemy np. rozgrywać wspólne turnieje, a nawet całe sezony, jak również zakładać własne kluby golfowe na wzór znanych z gier MMO gildii.

Kwestie techniczne

W odróżnieniu od swej poprzedniczki, wydana na platformie PC, PS4 i XONE gra The Golf Club 2 powstała na silniku Unity 5, co wyraźnie wpłynęło na poprawę walorów wizualnych produkcji oraz wyglądu postaci i otoczenia. Mocną stroną gry jest także rozbudowany kreator pól golfowych, w którym możemy zaprojektować zarówno sam teren, jak i liczbę dołków oraz zasady rozgrywki, a następnie udostępniać stworzony przez nas projekt innym graczom. W nowej wersji edytora pojawiło się kilka dodatkowych narzędzi i funkcjonalności, np. możliwość dodawania kibiców.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Klasyfikacja PEGI The Golf Club 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Games with Gold maj 2019 - ujawniono darmowe gry
Games with Gold maj 2019 - ujawniono darmowe gry

wiadomość30 kwietnia 2019

Poznaliśmy produkcje, które firma Microsoft udostępni w maju abonentom Xbox Live Gold w ramach programu Games with Gold. Tym razem oferta objęła gry Earth Defense Force: Insect Armageddon, Comic Jumper: The Adventures of Captain Smiley, Marooners oraz The Golf Club 2.

PC
XONE
PS4