Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONEPS4Switch
Okładka Golf Club: Wasteland (PC)
OkładkaGolf Club: Wasteland (PC)

Golf Club: Wasteland

Golf Club: Wasteland to połączenie gry przygodowej osadzonej w postapokaliptycznym świecie oraz zręcznościowej gry w golfa, gdzie odkrywamy przyczyny wyginięcia rasy ludzkiej na planecie Ziemi, wcielając się w samotnego astronautę.

Zręcznościowe | science fiction | golf | postapokalipsa | elementy logiczne | elementy przygodowe | indie | 2.5D | side-scroll

Golf Club: Wasteland Premiera

3wrz2021

PC Switch XONE PS4

Gry podobne do Golf Club: Wasteland

Spiritfarer

FAR: Changing Tides

Golf Peaks

Golf Club: Wasteland to pierwsza produkcja spod skrzydeł studia Demagog, koncentrująca się losach bogatego mieszkańca Marsa, który postanawia wrócić na Ziemię na partyjkę golfa. Problem w tym, że cała ludzkość na Ziemi wyginęła, a zatem jego celem oprócz zaliczenia idealnego uderzenia jest poznanie przyczyn stojących za klęską ludzi na ich ojczystej planecie.

Fabuła

Akcja gry osadzona jest w alternatywnej przyszłości, kiedy to ludzkość na Ziemi wyginęła. Nie znaczy to jednak, że taki los spotkał cały gatunek ludzki, bo bogaci w porę uciekli na Marsa i teraz odwiedzają Ziemię tylko po to, aby się zrelaksować. Wszystko dlatego, że w obecnym stanie lokacje na Ziemi stanowią idealne miejsce do gry w golfa. Z tych powodów sterujemy samotnym astronautą - Charleyem, który przybywa na Ziemię, aby zaliczyć idealne uderzenie i przemierza opustoszałe centra handlowe, miasta czy muzea, gdzie co chwila natyka się na rozmaite wiadomości i pozostałości po niegdyś żyjących tu ludziach. To dzięki nim czy transmisjom z Radia Nostalgia stopniowo poznajemy historię stojącą za upadkiem ludzkości.

Mechanika

Golf Club: Wasteland to połączenie kilku gatunków w jednym, bo duży nacisk stawia na poznawanie historii i znajdowanie fragmentów pozwalających ją przed nami odkryć, ale też i na segmenty platformówkowe, w których dużą rolę odgrywa jetpack na plecach naszego bohatera, a także łamigłówki środowiskowe. Przede wszystkim jednak eksplorujemy wyludniony świat i gramy w golfa, a naszym polem golfowym są zarówno budynki mieszkalne, kluby disco, stacje benzynowe, hipermarkety czy fabryki z zabawkami. Naszymi dołkami z kolei są rozmaite przedmioty i obiekty, jak stare toalety czy deszczownice, w które musimy precyzyjnie trafić, aby móc posunąć się dalej.

Gra posiada trzy poziomy trudności i rozgrywkę możemy dostosować w zależności od tego, czy interesuje nas wyłącznie fabuła, czy chcemy doświadczyć wymagających i niewybaczających błędów segmentów gry w golfa, czy raczej chcemy czerpać frajdę z obu tych rzeczy.

Kwestie techniczne

Golf Club: Wasteland łączy w sobie stylistykę 2D z elementami 3D, dopracowanymi animacjami i przemyślaną fizyką ruchu. W grze słyszymy zróżnicowaną ścieżkę dźwiękową podkreślającą klimat i momentami kontrastującą z akcją rozgrywającą się na ekranie. Dodatkowo twórcy do każdej kopii gry dodają ilustrowaną powieść graficzną ukazującą historię protagonisty, a także oficjalną cyfrową ścieżkę dźwiękową.

Tryb gry: single player  

Golf Club: Wasteland cena w dniu premiery: 39,99 PLN

Wymagania wiekowe Golf Club: Wasteland: Odpowiednia dla każdego wieku.

Golf Club: Wasteland Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Quad Core 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GT 750M
  • 3 GB HDD
  • Windows 7
PC
Switch
XONE
PS4