Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4XONEPCSwitch
Okładka Spiritfarer (PS4)

Spiritfarer

Hybryda gry przygodowej, platformówki i strategii ekonomicznej, której głównym tematem jest… umieranie. W Spiritfarer gracz wciela się w dziewczynę, która – niczym mityczny Charon – przewozi zmarłych do zaświatów na swojej łodzi.

Przygodowe | 2D | elementy strategiczne | elementy zręcznościowe | na 2 osoby | kooperacja | side-scroll | eksperymentalne/artystyczne | podzielony/wspólny ekran

Okładka Spiritfarer (PS4)

data premiery gry:

Spiritfarer jest hybrydą dwuwymiarowej gry przygodowej, platformówki i strategii, w której wcielamy się w tytułową przewoźniczkę dusz, transportującą duchy zmarłych na zbudowanej przez siebie łodzi. Produkcja oferuje całkiem rozbudowany model rozgrywki i atrakcyjną, baśniową oprawę. Za stworzenie i wydanie tego tytułu odpowiada kanadyjskie studio niezależne Thunder Lotus Games (autorzy Jotun).

Fabuła

W grze Spiritfarer wcielamy się w Stellę, która jest tytułowym przewoźnikiem dusz, na wzór znanego z mitologii greckiej Charona. Dziewczyna transportuje zmarłych do miejsca, w którym zaznają oni pośmiertnej egzystencji, często zaprzyjaźniając się z nimi po drodze i poznając ich unikatowe historie.

Mechanika

W Spiritfarer akcję obserwujemy z boku, z tzw. perspektywy side-scrollowej. Głównym celem zabawy jest przewożenie napotkanych postaci do zaświatów na pokładzie własnoręcznie zbudowanej łodzi i odkrywanie ich historii. Twórcy zadbali o to, żeby z każdym z bohaterów była powiązana unikatowa, poruszająca opowieść.

W czasie rozgrywki zajmujemy się też zarządzaniem łodzią i zdobywamy lub tworzymy potrzebne nam rzeczy, przemierzając lokacje metodą charakterystyczną dla klasycznych dwuwymiarowych gier platformowych. Możemy oddawać się górnictwu, zbierać przedmioty, gotować i tkać, a także tworzyć lub znajdować prezenty dla naszych pasażerów.

W miarę postępów w zabawie usprawniamy swoją łódź i zmieniamy wygląd zarówno pojazdu, Stelli, jak i towarzyszącego jej kota Daffodila.

Tryby gry

W Spiritfarer możemy grać samotnie albo z innymi. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna, którą możemy ogrywać albo w trybie single player, albo też w ramach dwuosobowego, lokalnego modułu kooperacyjnego. W takiej sytuacji drugi z graczy wciela się we wspomnianego powyżej Daffodila.

Kwestie techniczne

Spiritfarer posiada charakterystyczną, dwuwymiarową oprawę graficzną, opartą głównie o ręcznie wykonane ilustracje. Grafika wyróżnia się przede wszystkim żywą paletą barw i baśniowym klimatem, przywodzącym na myśl filmy animowane. W grze spotykamy wielu bohaterów mających postać zantropomorfizowanych zwierząt, przez co tytuł studia Thunder Lotus może budzić skojarzenia np. z filmową twórczością studia Ghibli.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Spiritfarer

Wymagania wiekowe Spiritfarer

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Spiritfarer

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 1.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7 64-bit

Spiritfarer od studia Thunder Lotus Games zapowiedziane na E3 2019
Spiritfarer od studia Thunder Lotus Games zapowiedziane na E3 2019

wiadomość9 czerwca 2019

W czasie konferencji Microsoftu na E3 2019 zapowiedziano grę SpiritFarer. Barwna produkcja trafi na komputery oraz konsolę Xbox One i będzie dostępna w ramach subskrypcji Xbox Game Pass.

PC
PS4
XONE
Switch