Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4XONEPCSwitch
Okładka Spiritfarer (PS4)

Spiritfarer

Hybryda gry przygodowej, platformówki i strategii ekonomicznej, której głównym tematem jest… umieranie. W Spiritfarer gracz wciela się w dziewczynę, która – niczym mityczny Charon – przewozi zmarłych do zaświatów na swojej łodzi.

Przygodowe | platformówki | 2D | elementy strategiczne | elementy zręcznościowe | na 2 osoby | kooperacja | side-scroll | eksperymentalne/artystyczne | podzielony/wspólny ekran | Xbox Game Pass

Okładka Spiritfarer (PS4)

data premiery gry:

18sie2020

PC PS4 XONE Switch

Spiritfarer jest hybrydą dwuwymiarowej gry przygodowej, platformówki i strategii, w której wcielamy się w tytułową przewoźniczkę dusz, transportującą duchy zmarłych na zbudowanej przez siebie łodzi. Produkcja oferuje całkiem rozbudowany model rozgrywki i atrakcyjną, baśniową oprawę. Za stworzenie i wydanie tego tytułu odpowiada kanadyjskie studio niezależne Thunder Lotus Games (autorzy Jotun).

Fabuła

W grze Spiritfarer wcielamy się w Stellę, która jest tytułowym przewoźnikiem dusz, na wzór znanego z mitologii greckiej Charona. Dziewczyna transportuje zmarłych do miejsca, w którym zaznają oni pośmiertnej egzystencji, często zaprzyjaźniając się z nimi po drodze i poznając ich unikatowe historie.

Mechanika

W Spiritfarer akcję obserwujemy z boku, z tzw. perspektywy side-scrollowej. Głównym celem zabawy jest przewożenie napotkanych postaci do zaświatów na pokładzie własnoręcznie zbudowanej łodzi i odkrywanie ich historii. Twórcy zadbali o to, żeby z każdym z bohaterów była powiązana unikatowa, poruszająca opowieść.

W czasie rozgrywki zajmujemy się też zarządzaniem łodzią i zdobywamy lub tworzymy potrzebne nam rzeczy, przemierzając lokacje metodą charakterystyczną dla klasycznych dwuwymiarowych gier platformowych. Możemy oddawać się górnictwu, zbierać przedmioty, gotować i tkać, a także tworzyć lub znajdować prezenty dla naszych pasażerów.

W miarę postępów w zabawie usprawniamy swoją łódź i zmieniamy wygląd zarówno pojazdu, Stelli, jak i towarzyszącego jej kota Daffodila.

Tryby gry

W Spiritfarer możemy grać samotnie albo z innymi. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna, którą możemy ogrywać albo w trybie single player, albo też w ramach dwuosobowego, lokalnego modułu kooperacyjnego. W takiej sytuacji drugi z graczy wciela się we wspomnianego powyżej Daffodila.

Kwestie techniczne

Spiritfarer posiada charakterystyczną, dwuwymiarową oprawę graficzną, opartą głównie o ręcznie wykonane ilustracje. Grafika wyróżnia się przede wszystkim żywą paletą barw i baśniowym klimatem, przywodzącym na myśl filmy animowane. W grze spotykamy wielu bohaterów mających postać zantropomorfizowanych zwierząt, przez co tytuł studia Thunder Lotus może budzić skojarzenia np. z filmową twórczością studia Ghibli.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 9,3 / 10 na podstawie 298 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Spiritfarer

Klasyfikacja PEGI Spiritfarer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Spiritfarer

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 7 GB HDD
  • Windows 7 SP1 64-bit
Genesis Noir liderem nominacji do nagród Independent Games Festival
Genesis Noir liderem nominacji do nagród Independent Games Festival

wiadomość10 maja 2021

Opublikowano listę nominacji do nagród Independent Games Festival. Liderem jest Genesis Noir, który powalczy o statuetkę w czterech kategoriach.

Spiritfarer od studia Thunder Lotus Games zapowiedziane na E3 2019
Spiritfarer od studia Thunder Lotus Games zapowiedziane na E3 2019

wiadomość9 czerwca 2019

W czasie konferencji Microsoftu na E3 2019 zapowiedziano grę SpiritFarer. Barwna produkcja trafi na komputery oraz konsolę Xbox One i będzie dostępna w ramach subskrypcji Xbox Game Pass.

PC
PS4
XONE
Switch