Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPS5PCXONEXSXPS4
Okładka FAR: Changing Tides (Switch)
OkładkaFAR: Changing Tides (Switch)

FAR: Changing Tides

Druga część serii klimatycznych przygodówek studia Okomotive. W FAR: Changing Tides trafiamy do postapokaliptycznej krainy spustoszonej przez powodzie, którą przemierzamy na pokładzie okrętu. Rozgrywka toczy się niespiesznie i ma odprężający, medytacyjny charakter.

Przygodowe | science fiction | postapokalipsa | indie | 2.5D | side-scroll | eksperymentalne/artystyczne | E3 2021

Kolekcja gier
Obserwuj grę

FAR: Changing Tides Premiera

Gry podobne do FAR: Changing Tides

Stardew Valley

Spiritfarer

Golf Club: Wasteland

E3 2021

FAR: Changing Tides jest drugą odsłoną cyklu klimatycznych gier przygodowych, zapoczątkowanego w 2018 roku. Produkcja została opracowana przez autorów pierwowzoru – niezależne szwajcarskie studio Okomotive – natomiast jej wydaniem zajęła się firma Frontier Foundry.

Fabuła

FAR: Changing Tides przenosi nas do postapokaliptycznego świata spustoszonego przez powodzie. W trakcie zabawy wcielamy się w chłopca, który przemierza opustoszałą krainę na pokładzie swojego okrętu. Podczas poetyckiej podróży protagonista szuka odpowiedzi na dręczące go pytania, a także buduje specyficzną więź ze swoim statkiem.

Mechanika

W FAR: Changing Tides akcję obserwujemy z boku. Rozgrywka toczy się niespiesznie i ma odprężający, wręcz medytacyjny charakter.

Podczas zabawy wcielamy się w chłopca, który steruje okrętem, samodzielnie obsługując wszystkie urządzenia zainstalowane na jego pokładzie. Podróż wiedzie nas przez ruiny dawnej cywilizacji, zalane doliny, zatopione enklawy i malownicze dorzecza. W jej trakcie nasz podopieczny musi dbać o prawidłowe działanie maszyny, a konieczność tankowania i naprawy usterek zdarzających się po drodze zmusza go do nurkowania w nieznanych głębinach, w poszukiwaniu paliwa i rozmaitych materiałów. Ponadto płynąc pośród ruin dawnej cywilizacji, od czasu do czasu napotykamy przeszkody terenowe. Chcąc się ich pozbyć, musimy opuścić statek i rozwiązać na ogół nieskomplikowaną zagadkę środowiskową.

Kwestie techniczne

FAR: Chaning Tides posiada ręcznie malowaną grafikę utrzymaną w stylistyce znanej z poprzedniej gry studia Okomotive.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe FAR: Changing Tides: 12+

PC
PS4
XONE
Switch
PS5
XSX