Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCiOSSwitch
Okładka Golf Peaks (PC)

Golf Peaks

Niewielka dwuwymiarowa gra logiczna, w której musimy doprowadzić piłkę golfową do dołka, korzystając z kilku z góry ustalonych kart akcji. Za stworzenie gry Golf Peaks odpowiada łódzkie studio Afterburn.

Logiczne | golf | widok izometryczny | 2D | polskie | indie

Okładka Golf Peaks (PC)

producent: Afterburn

wydawca: Afterburn

Strona oficjalna

data premiery gry:

12lis2018

iOS

13lis2018

PC

14mar2019

Switch

Golf Peaks to niewielka gra logiczna, w której bawimy się w minigolfa. Za stworzenie tytułu odpowiada niezależne studio deweloperskie Afterburn, które mieści się w Łodzi. Produkcja zadebiutowała w pierwszej kolejności na urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz na komputerach PC. W przeniesieniu jej na pozostałe platformy zespołowi pomogło krakowskie 7Levels, odpowiadające za Castle of Heart na Nintendo Switch.

Mechanika

Naszym zadaniem w Golf Peaks jest doprowadzenie pojedynczej piłki golfowej do dołka. Akcja rozgrywa się na niewielkich dwuwymiarowych planszach, przedzielonych siatką pól. Lokacje zostały przedstawione w rzucie izometrycznym. Na dole ekranu wyświetlane są karty akcji, które po aktywowaniu zmieniają pozycję piłeczki. Gracze muszą rozplanować każdy kolejny ruch, biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu oraz umiejscowienie dołka. Dodajmy, że niektóre bloki tworzące plansze mają specjalne właściwości (np. odbijają piłkę w wybranym kierunku), co dodatkowo utrudnia podejmowanie decyzji. Produkcja oferuje ponad osiemdziesiąt poziomów o rosnącej trudności i złożoności, które podzielone są na siedem światów, różniących się wyglądem oraz wyzwaniami.

Kwestie techniczne

Golf Peaks odznacza się minimalistyczną oprawą wizualną, pozbawioną zbędnych fajerwerków graficznych, a także relaksująca oprawą dźwiękową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 17,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Golf Peaks

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Golf Peaks

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD 6000 lub lepsza, 200 MB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i3, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD 5000 lub lepsza, 200 MB HDD, Windows 7

PC
iOS
Switch