Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Customplay Golf (PC)

Customplay Golf PC

Customplay Golf jest pierwszą grą, która pozwala na zaprojektowanie i stworzenie własnego pola golfowego od podstaw, by następnie rozgrywać na nim kolejne mecze.

Sportowe | golf

PC Windows
Okładka Customplay Golf (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3czerwca2005

Customplay Golf jest pierwszą grą, która pozwala na zaprojektowanie i stworzenie własnego pola golfowego od podstaw, by następnie rozgrywać na nim kolejne mecze. Po raz pierwszy gra w golfa jest możliwa z wykorzystaniem technologii PlayMail - pozwala ona na wysłanie do swoich znajomych grywalnego dema jednego z własnoręcznie zaprojektowanych pół golfowych, by mogli je przetestować, nie posiadając pełnej wersji programu.

Edytor firmy CustomPlay, autorów Customplay Golf, umożliwia dowolną ingerencję w każdy element pola golfowego. Do tworzenia pól udostępniono powierzchnię 2,5 mln arów. Edytor pozwala na łatwą zmianę powierzchni, rozmieszczenia przeszkód terenowych i wszelkich innych obiektów, modyfikację wzniesień, ingerencję w pogodę, fizykę, a nawet wygląd nieba. Można również importować swoje własne tekstury, modele i efekty dźwiękowe. Dla osób o nikłym talencie architektonicznym, czy też małej cierpliwości przygotowano potężny automatyczny generator pól golfowych, dzięki któremu w ciągu paru sekund otrzymają oni gotową, niepowtarzalną arenę zmagań. Poza samym polem do gry w golfa, mamy możliwość stworzenia własnego, niepowtarzalnego gracza, z unikalnym kompletem kijów, tożsamością, stylem gry i umiejętnościami.

Mechanizm gry umożliwia uderzanie piłki w dwojaki sposób – tradycyjny system trzech kliknięć, lub intuicyjny „zamach” myszą. Tryby dostępne w Customplay Golf to m.in. praktyka, zabawa na pojedynczym polu, turniej, oraz tryby dla wieloosobowej zabawy – zarówno online, jak i offline. Oglądanie akcji jest możliwe z perspektywy pierwszej osoby – gracz ma możliwość przespacerować się po własnoręcznie stworzonym terenie.

Społeczność zgromadzona wokół Customplay Golf ma możliwość wymieniania się swoimi polami golfowymi, teksturami i przedmiotami. Ponadto na stronie internetowej gry udostępniane są kolejne dodatki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Klasyfikacja PEGI Customplay Golf

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Customplay Golf

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 600 MHz, 128 MB RAM, karta grafiki 32 MB, 1 GB HDD