Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Jet Kave Adventure (Switch)

Jet Kave Adventure Switch

Stworzona w Polsce platformowa gra akcji, w której wcielamy się w jaskiniowca wyposażonego w plecak odrzutowy; zadaniem protagonisty jest uporanie się z kosmitą zamierzającym wywołać erupcję wulkanu, by naprawić swój uszkodzony statek.

Akcji | platformówki | polskie | indie | 2.5D | side-scroll

Nintendo Switch
Okładka Jet Kave Adventure (Switch)

producent: 7LEVELS

wydawca: 7LEVELS

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

17września2019

17września2019

Nintendo eShop

Jet Kave Adventure to platformowa gra akcji opracowana przez niezależne polskie studio 7LEVELS. Mowa o zespole, który w 2018 roku dostarczył pokrewną gatunkowo grę Castle of Heart.

Fabuła

Gra Jet Kave Adventure zabiera nas w podróż do alternatywnej wersji epoki kamienia. Kosmita, którego statek został uszkodzony, zamierza wywołać erupcję wulkanu na pewnej malowniczej wyspie, gdyż w ten sposób będzie mógł naprawić swój okręt. Stawić mu czoła może tylko tytułowy Kave, czyli wygnany przez własnych ludzi wódz plemienia zamieszkującego ów skrawek lądu. Bohater przypadkowo wchodzi w posiadanie jetpacka; pokonując kosmitę, być może powróci do łask swego ludu.

Mechanika

W grze Jet Kave Adventure akcję ukazano z boku. Przemierzając trzydzieści sześć różnorodnych etapów, skaczemy po platformach i rozwiązujemy nieskomplikowane zagadki środowiskowe (polegające głównie na przesuwaniu obiektów). Wyżej wspomniany plecak odrzutowy jest nieodzowny przede wszystkim podczas eksploracji, gdyż pozwala protagoniście dostać się do wysoko położonych miejsc, przebijać się przez ściany czy też pokonywać w powietrzu duże odległości.

Ponadto ważną rolę odgrywa tu walka z przeciwnikami. Na naszej drodze staje trzydzieści typów adwersarzy, wśród których prym wiodą potężni bossowie pokroju olbrzymiego mamuta. Starcia polegają nie tylko na okładaniu nieprzyjaciół maczugą, lecz także na umiejętnym wykorzystywaniu jetpacka; przykładowo, Kave może wzbić się w powietrze, by następnie z impetem uderzyć o ziemię, zadając obrażenia znajdującym się w pobliżu wrogom. W miarę postępów zdobywamy rozmaite ulepszenia pozwalające jaskiniowcowi stawiać czoła coraz większym wyzwaniom.

Kwestie techniczne

Jet Kave Adventure posiada wykonaną w technice 2.5D, barwną grafikę; utrzymano ją w przyjemnej dla oka stylistyce budzącej skojarzenia z popularnymi animacjami studia Pixar.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.8 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Jet Kave Adventure

odpowiednia dla każdego wieku