Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Book of Travels (PC)
OkładkaBook of Travels (PC)

Book of Travels PC

Sieciowa gra RPG, którą twórcy określają mianem TMO - Tiny Multiplayer Online. Book of Travels korzysta z niektórych rozwiązań typowych dla gatunku MMO, ale podchodzi do nich inaczej, kładąc nacisk na jakość interakcji pomiędzy graczami.

RPG | fantasy | sandbox | elementy przygodowe | crowdfunding | indie | eksperymentalne/artystyczne | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Book of Travels Premiera PC

wczesny dostęp

30sierpnia2021

2022

Steam

2022

producent: Might and Delight wydawca: Might and Delight Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Book of Travels to niezależna, sieciowa gra RPG, która oferuje nieco inne podejście do gatunku - nie stawia na wielką liczbę graczy i nie daje użytkownikom licznych wspólnych aktywności do wyboru. Zamiast tego produkcja daje każdemu możliwość stworzenia indywidualnej, wyjątkowej przygody, która jest dodatkowo wzbogacana rzadkimi interakcjami z innymi osobami. Za opracowanie i wydanie tego tytułu odpowiada studio Might and Delight (znane m.in. ze stworzenia Meadow, Tiny Echo, Pan-Pan).

Fabuła

Akcja Book of Travels rozgrywa się w tajemniczym miejscu znanym jako półwysep Braided Shore. Świat gry jest inspirowany europejskimi baśniami i zawiera liczne elementy fantasy (np. magię). Znajdziemy w nim lokacje przesiąknięte wpływem różnego rodzaju mitów, ale też tereny bardziej zindustrializowane, przypominające miasta.

Mechanika

Zabawę w Book of Travels zaczynamy od stworzenia postaci. Gracz wybiera spośród kilkudziesięciu dostępnych modeli i dostosowuje osobowość i charakter swojego bohatera (są one opisane na specjalnej karcie, tak jak statystyki w innych grach MMORPG). Istnieje możliwość wcielenia się w herosa reprezentującego przeróżne archetypy - np. poszukiwacza przygód czy wędrownego maga.

Następnie rozpoczynamy swoją podróż, w czasie której akcję najczęściej obserwujemy z boku - z tzw. perspektywy side-scrollowej. W czasie wędrówki mamy do czynienia z losowymi wydarzeniami, które często okazują się połączone ze sobą nawzajem i kształtują unikatową przygodę naszej postaci. Możemy też walczyć oraz napotkać bohaterów innych graczy - przy czym istnieje możliwość zarówno rywalizowania z nimi, jak i współpracowania.

Charakterystyczną cechą Book of Travels jest ograniczona forma komunikacji z innymi użytkownikami. Możemy wyrażać się tylko za pośrednictwem specjalnych symboli, a nasza postać uczy się kolejnych znaków w miarę postępów w rozgrywce - przykładowo, dopiero po odwiedzeniu miasta możemy zacząć o nim mówić.

Grając, możemy też rozwijać swoją postać i zdobywać nowe zdolności, wybierane z listy kilkuset możliwych opcji. Co ważne, doświadczenie zdobywamy nie tylko walcząc, ale też eksplorując, rozmawiając, zbierając rzeczy i handlując. W walce więcej uczymy się wówczas, kiedy doznamy porażki niż wtedy, kiedy zwyciężymy.

Tryby gry

W Book of Travels możemy grać wyłącznie z innymi, ale gra ma dość unikatowe podejście do trybu multiplayer - nie kładzie nacisku na częste interakcje pomiędzy graczami.

Kwestie techniczne

Book of Travels posiada bardzo ładną oprawę graficzną, która łączy elementy dwu- i trójwymiarowe. Zarówno sylwetki postaci, jak i plansze reprezentujące poszczególne lokacje zostały zaprojektowane i wykonane z dużą dbałością o szczegóły, z wykorzystaniem ręcznie rysowanych ilustracji przerobionych w taki sposób, by nadać im głębię. Charakterystyczna paleta barw przywodzi na myśl obrazy i dobrze oddaje klimat omawianej produkcji.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 4.1 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Book of Travels: Odpowiednia dla każdego wieku.

Book of Travels Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz / AMD Athlon X2 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7