Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4
Okładka Groundhog Day: Like Father Like Son (PS4)

Groundhog Day: Like Father Like Son

Groundhog Day: Like Father Like Son to komediowa przygodówka, stanowiąca kontynuację filmu Dzień świstaka. Zabawa sprowadza się do eksploracji świata oraz radzenia sobie z wyzwaniami zręcznościowymi i logicznymi. Produkcja wymaga posiadania gogli VR.

Przygodowe | FPP | filmy | humorystyczne | elementy zręcznościowe | Oculus Rift | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Groundhog Day: Like Father Like Son (PS4)

data premiery gry:

17wrz2019

PC PS4

Groundhog Day: Like Father Like Son to gra przygodowa opracowana z myślą o urządzeniach wirtualnej rzeczywistości. Projekt pomyślano jako kontynuację kultowego filmu Dzień świstaka z 1993 roku. Grę stworzyło studio Tequila Works, czyli zespół mający na koncie takie tytuły jak Rime czy Deadlight.

Fabuła

Akcja gry toczy się kilka dekad po wydarzeniach z kinowego pierwowzoru. W Groundhog Day: Like Father Like Son wcielamy się w Phila Connorsa Juniora, czyli syna bohatera filmu. Tak jak jego ojciec, wpada on w pętlę czasową, która zmusza go do ciągłego przeżywania jednego dnia w miasteczku Punxsutawney. Naszym zadaniem jest oczywiście znalezienie sposobu na przerwanie cyklu.

Mechanika

Groundhog Day: Like Father Like Son to gra przygodowa, więc zabawa sprowadza się do eksplorowania świata, prowadzenia rozmów i rozwiązywania zagadek logicznych. Rozgrywkę urozmaicają okazjonalne wyzwania zręcznościowe.

Gra jest w dużym stopniu nieliniowa. Nasze decyzje i czyny ostatecznie sprowadzają fabułę na jedną z kilku alternatywnych ścieżek. Całość jest mocno komediowa, oferując ten sam rodzaj czarnego humoru, za który widzowie pokochali kinowy pierwowzór.

Tryby gry

Groundhog Day: Like Father Like Son oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Gra powstałą wyłącznie z myślą o urządzeniach VR i wymaga ich do działania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Groundhog Day: Like Father Like Son

Klasyfikacja PEGI Groundhog Day: Like Father Like Son

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe Groundhog Day: Like Father Like Son

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-4590 3.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7 SP1 64-bit

Dzień świstaka otrzyma kontynuację w postaci gry autorów Rime
Dzień świstaka otrzyma kontynuację w postaci gry autorów Rime

wiadomość4 lutego 2019

Znane z Rime studio Tequila Works pracuje nad Groundhog Day: Like Father Like Son, czyli grą VR będącą fabularną kontynuacją popularnej filmowej komedii Dzień świstaka.

PC
PS4